ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Nintendo Switch sprzedało się w większej ilości niż Game Boy Advance

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Trzeba przyznać, że Nintendo potrafi stworzyć przenośne konsole. Praktycznie każda z nich okazała się wielkim sukcesem, a najnowszy Nintendo Switch ciągle bije rekordy popularności. Na koniec każdego kwartału japońska firma przekazuje do wglądu swoim inwestorom oraz fanom dane finansowe. Jeszcze na koniec zeszłego roku „Pstryczek” zajmował piąte miejsce wśród konsol Nintendo w zestawieniu największej ilości sprzedanych egzemplarzy. Okazuje się jednak, że w ciągu trzech miesięcy Switch wyprzedził Game Boy Advance.

Nintendo Switch bardziej popularne od Game Boy Advance

Nintendo Switch Game Boy Advance

Ostatni oficjalny raport finansowy od Nintendo mogliśmy przeczytać 31 grudnia 2020 roku. Wynikało z niego, że Nintendo Switch znalazł się w kieszeniach 79,8 miliona użytkowników, co pozwoliło mu na zajęcia piątego miejsca spośród wszystkich konsola japońskiego producenta. Do osiągnięcia czwartego miejsca, zajmowanego w tamtym okresie przez Game Boy Advance, brakowało lekko ponad 1,5 miliona. Okazuje się, że od czasu tego raportu sztuka się powiodła. Tak przynajmniej twierdzi japoński magazyn gamingowy Famitsu. To właśnie na jego łamach publikowany jest cotygodniowy raport pokazujący, ile sztuk różnych konsol sprzedanych zostało w Japonii. Od początku roku w Kraju Kwitnącej Wiśni sprzedano lekko ponad milion sztuk Nintendo Switch. Jak wynika z obliczeń użytkownika z portalu ResetEra, konsola ta sprzedała się w prawie milionowym nakładzie w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło to na osiągnięcie 81,8 miliona sprzedanych sztuk, dzięki czemu Nintendo Switch wyprzedziło Game Boy Advance.

Zobacz także: Wydajna stacjonarka z systemem Linux? Thelio Mira odpowiedzią na ten oksymoron

O wyprzedzenie kolejnych pozycji na liście będzie niezmiernie trudno. Trzecie miejsce z 101,6 miliona sprzedanych egzemplarzy zajmuje Nintendo Wii, natomiast drugie miejsce przypadło oryginalnemu Game Boyowi oraz wersji Color, które sprzedały się w 118,7 milionach egzemplarzy. Najwyższe miejsce na podium zajmują konsole z serii Nintendo DS, których kupiono ponad 154 miliony. Jak myślicie, czy Nintendo Switch ma szansę na przeskoczenie kolejnych miejsc na tej liście, czy wyprzedzenie Game Boy Advance to wszystko, na co stać tę konsolę? Być może pomoże w tym wypuszczenie na rynek odświeżonej wersji urządzenia, które według plotek planowane jest przez Nintendo od dłuższego czasu.

Źródło: Kitguru

Sprawdź najnowsze wpisy