ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii

Samsung Galaxy Tab 2 w wersji 10.1 już oficjalnie

Autor: Paweł Cebula Kategoria: Newsy

Samsung-Galaxy-Tab-2-101
Wprowadzenie na rynek Galaxy Taba 10.1 było pewnego rodzaju rewolucją – Samsung pokazał, że nowoczesny i wydajny tablet z Androidem wcale nie musi być tak drogi, jak np. Motorola Xoom. Tym razem przyszła kolej na premierę Galaxy Taba 2 w wersji 10.1 cala.

Część osób spodziewała się, że Galaxy Tab 2 pod wieloma względami będzie innowacyjny, kontynuując wcześniejszy trend. Okazuje się, że lista nowości jest bardzo krótka. Druga generacja tego tabletu ma ekran o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Procesor ma dwa rdzenie i jest taktowany z częstotliwością 1 GHz, natomiast pamięć RAM to 1 GB.
Samsung-Galaxy-Tab-2-101-tyl
Producent, podobnie jak w poprzedniej wersji, zdecydował się na wprowadzenie do sprzedaży dwóch wariantów, w przypadku których pojemność wbudowanej pamięci wynosi 16 lub 32 GB. Dzięki czytnikowi kart microSD istnieje możliwość rozszerzenia pamięci o dodatkowe 32 GB.

Zmiany ograniczają się przede wszystkim do wyglądu, który jest znany z Galaxy Taba 10.1N, który powstał w celu uniknięcia zarzutów o kopiowanie designu iPada. Galaxy Tab 2 10.1 już fabrycznie będzie działał pod kontrolą najnowszego Androida 4.0 z nakładką TouchWiz UX.

źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy