108 Mpix trafi do realme 8 Pro, który swoją premierę powinien mieć już niedługo. Dziś dowiedzieliśmy się więcej o tym, jak będzie wyglądała matryca zastosowana w tym modelu i co będzie oferować. I jak można było przypuszczać, realme przyłożyło się do zadania, bo wykorzystali to 108 Mpix do granic możliwości, a przynajmniej tak to jest zapowiadane. Czego możemy oczekiwać?

108 Mpix od realme – co dostaniemy?

108 Mpix realme

Jednym z kluczowych elementów w nadchodzącym realme 8 Pro, ma być aparat. Wiemy już, że główne oczko będzie miało 108 Mpix, a zastosowana zostanie tam matryca Samsung ISOCELL HM2 (rozmiar matrycy 1/1.52’’). Pojedynczy piksel ma rozmiar 0,7 μm, co pozwoli na zrobienie zdjęcia o rozdzielczości do 12000 x 9000 pikseli. Algorytm aparatu łączy 9 pikseli w 1 (tzw. pixel binning). Co ma przekładać się na zdjęcia o rozdzielczości 4000 x 3000 pikseli (12 Mpix). Zastosowana przez realme matryca będzie najbardziej zaawansowaną, jaką firma wprowadzi do swoich smartfonów.

Razem z nową matrycą, mają pojawić się także nowe możliwości. Urządzenie wyposażone w to rozwiązanie ma pozwolić na trzykrotny zoom cyfrowy. Aparat ma robić aż 8 zdjęć w jakości 12 Mpix, a następnie łączyć je ze sobą, by finalny efekt był jak najlepszy. Udoskonaleniu ulegnie tryb nocnego nieba (Starry Mode) i ma pozwolić na fotografowanie gwiazd z efektem time-laps. I jak twierdzi sam producent: „Algorytm realme do wykonania sekundowego materiału wykorzysta 30 zdjęć wykonanych w ciągu 480 sekund, tworząc fascynujące ujęcie nocnego nieba”.

tilt-shift realme
Tilt-Shift

Zobacz też: Amazon zadebiutował w Polsce.

W realme 8 Pro pojawi się także tryb Tilt-Shift, który będzie pozwalał na tworzenie zdjęć wyglądających jak „miniaturowy świat”. Będzie można z trybu korzystać także przy okazji trybu poklatkowego. W serii 8 od realme pojawią się również nowe tryby portretowe (Neon Portrait, Dynamic Bokeh Portrait oraz AI Color Portrait). Widać więc, że jest na co czekać w najbliższych tygodniach.

Źródło: realme informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.