Oppo ogłasza przełom w szybkim ładowaniu

Interaktywne ładowanie? Nowa technologia OPPO o bardzo enigmatycznej nazwie

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

OPPO oficjalnie ogłosiło, że zaprezentuje nową technologię ładowania 23 lutego podczas Mobile World Congress (MWC) Shanghai 2021. Dokładniej rzecz biorąc, ma to być interaktywne ładowanie, co brzmi dość tajemniczo. Biorąc pod uwagę dość długą historię producenta w kwestii rozwijania technologii związanej z uzupełnianiem energii przez smartfony, może to być coś naprawdę zaskakującego. Jednak na snucie spekulacji w tym tekście przyjdzie jeszcze czas. 

OPPO zapowiada interaktywne ładowanie

OPPO zapowiada interaktywne ładowanie

W ostatnim poście na Weibo, czyli chińskim portalu mikroblogowym, producent smartfonów ogłosił, że ujawni nową technologię w swoim ekosystemie technologii ładowania. Jak już wspomniałem, producent ten rozwija ten aspekt od wielu lat. Udało mu się już przebić granicę mocy 100, a nawet 125 W. Co więcej, ma on w swojej ofercie naprawdę dużo smarfonów z obsługą mocy do 65 W, co robi o wiele większe wrażenie, niż czysto laboratoryjny popis możliwości. Mimo to, jak dotąd producent nie używał do określenia swoich rozwiązań tak enigmatycznych terminów, jak interaktywny. 

Zobacz też: FPS Boost – Xbox Series X z nową funkcją zwiększającą liczbę klatek w grach

I właśnie tutaj nadszedł czas na spekulacje. Pierwsze skojarzenie podpowiada, że może to być odpowiedź na Xiaomi Air Charge. Sęk w tym, że OPPO musiałoby wiedzieć o pracach nad nią w Xiaomi znacznie wcześniej, lub samo zacząć opracowywać podobne rozwiązanie samo z siebie. Od daty ogłoszenia tego rozwiązania przez Xiaomi minęło zbyt mało czasu, aby ktokolwiek mógł opracować coś podobnego. Możliwe także, że OPPO zaprezentuje nam coś zupełnie nowego, czego się wręcz nie spodziewaliśmy. Tego jednak dowiemy się już w przyszły wtorek.

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy