Orange startuje z ciekawą akcją i zachęca swoich klientów, by przekazali gigabajty, by pomóc posadzić las. Ile ma jedno z drugim wspólnego? W tym przypadku całkiem sporo.

Gigabajty przekazywane na las w Orange

orange gigabajty las

Jakiś czas temu informowaliśmy o akcji Pomagajmy Gigabajtami – klienci pomarańczowego operatora mogli przekazać niewykorzystaną część pakietu transmisji danych na szczytny cel. Ogłoszona właśnie inicjatywa Orange jest podobna, choć zasady nieco się różnią.

Tym razem użytkownicy Orange Flex mogą przekazać swoje gigabajty, by pomóc w sadzeniu lasu. Zasada jest prosta: każde 30 GB to 1 m2 lasu. Każdy użytkownik może przekazać na akcję tyle gigabajtów, ile chce – ograniczeń brak. Cel to posadzenie 10 000 m2 bioróżnorodnego lasu, który pochłonie w ciągu roku do 7 ton CO2.

Żeby wziąć udział w akcji, trzeba posiadać najnowszą wersję aplikacji Orange Flex i wybrać w niej opcję Przekaż EKO GB. Akcja potrwa tak długo, aż uda się osiągnąć założony cel. Już na wiosnę ruszą natomiast pierwsze nasadzenia drzew.

Czytaj także: Cena Starlink w Polsce rozkłada na łopatki – prędko z rozwiązania SpaceX chyba nie skorzystamy

Pomarańczowy operator nie po raz pierwszy próbuje swoich sił w ekologicznych przedsięwzięciach. Jakiś czas temu wprowadził na rynek limitowane ekologiczne startery. Do ich produkcji użyto m.in. farb na bazie olejów roślinnych.

źródło: informacja prasowa

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.