Konsola PlayStation 5 firmy Sony jest w sprzedaży już od blisko trzech miesięcy. Jednak mimo to wielu graczy zainteresowanych jej zakupem nie było w stanie znaleźć jej sklepach. Sony co prawda obiecywało, że zwiększy produkcję. Jednak ten plan spalił na panewce. Okazuje się bowiem, że firma cierpi na ten sam problem, co producenci samochodów. Zresztą nie tylko ich to dotyczy. Dziś w kropce są wszyscy producenci wykorzystujący w swoich urządzeniach układy elektroniczne.

PlayStation 5 – brak części

PlayStation 5 brak części
PlayStation 5

 Chodzi tu mianowicie o brak odpowiednich komponentów elektronicznych na rynku i zapchanie ich producentów zamówieniami do tego stopnia, że pracują na pełnych mocach przerobowych. Z tego też powodu nie istnieje żadna możliwość, aby w jakikolwiek sposób zwiększyć produkcję. Już sam fakt, że podzespoły dla Sony są produkowane, stawia firmę w niezłej sytuacji, jeśli weźmiemy pod uwagę, że wiele firm czeka z zamówieniami w długiej kolejce.

Zobacz też: Vivo S7t oficjalnie zaprezentowany. Średnia półka jak się patrzy

Sony w ramach swojego ostatniego raportu ostrzegło, że ma coraz większe trudności popytu na PlayStation 5. Japoński gigant gier powiedział, że nadal robią wszystko, co w ich mocy, aby wysłać jak najwięcej jednostek do graczy niecierpliwie czekających na konsolę. Prezes firmy otwarcie powiedział, że trudno jest teraz zwiększyć produkcję ze względu na niedobór półprzewodników i innych potrzebnych komponentów. Wszystko przez zwiększone zapotrzebowanie na elektronikę w niemalże każdym segmencie, które znacznie przeciążyło moce przerobowe. Biorąc pod uwagę, że to ma być tylko krótkotrwały pik, to żadna firma nie chce rozbudowywać nowych linii produkcyjnych. Według analityków problemy te będą trwały przez niemal cały rok, z czasem powoli się rozładowując. 

Źródło: Wccftech

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.