Jeśli z niecierpliwością oczekujecie globalnej premiery Xiaomi Mi 11, mamy dla was dobrą informację – data tego wydarzenia została właśnie ogłoszona. Od pojawienia się nowego flagowca chińskiego producenta na globalnym rynku dzieli nas tylko nieco ponad tydzień.

Data globalnej premiery Xiaomi Mi 11

data premiery mi 11

Xiaomi poinformowało, że globalna premiera modelu Mi 11 odbędzie się w formie wydarzenia transmitowanego online. Rozpocznie się ono 8 lutego o godzinie 13:00. Premierę będzie można śledzić na oficjalnych profilach producenta w mediach społecznościowych.

Specyfikacja nowego flagowca chińskiej firmy nie jest specjalną tajemnicą, ponieważ pod koniec grudnia miała miejsce premiera Xiaomi Mi 11 w Chinach. Wciąż nie wiemy jednak, ile trzeba będzie zapłacić za telefon w naszym regionie, a także kiedy pojawi się on w sklepach. Przy okazji globalnej premiery z pewnością poznamy ceny Mi 11 w euro. Możliwe także, że dowiemy się, kiedy flagowiec Xiaomi trafi do polskich sklepów i ile zapłacimy za niego w naszej walucie.

Czytaj także: Xiaomi Mi Air Charge – ładowanie bezprzewodowe na odległość stało się faktem

Xiaomi Mi 11 charakteryzuje się m.in. 6,81″ ekranem AMOLED o rozdzielczości 2K. Częstotliwość odświeżania wyświetlacza jest na poziomie 120 Hz. Telefon występuje w wersjach z 8 lub 12 GB RAM-u oraz z 128 lub 256 GB pamięci wewnętrznej. Nie wiemy jeszcze, które warianty będą dostępne na naszym rynku. Procesor w Xiaomi Mi 11 to Qualcomm Snapdragon 888. Smartfon obsługuje 5G i szybkie ładowanie 55 W, ma też głośniki stereo. Wszystko wskazuje na to, że kupując Mi 11 sami zdecydujemy, czy potrzebujemy ładowarki w zestawie, czy też nie.

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.