ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Prostsza zmiana nazwy kanału YouTube

YouTube wypłacił twórcom ponad 30 miliardów dolarów. I to w zaledwie 3 lata

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

YouTube to zdecydowanie najpopularniejsza platforma z filmami publikowanymi przez użytkowników na świecie. Codziennie korzysta z niej naprawdę wiele osób, więc nic dziwnego, że ciągle się rozwija. Dziś dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich trzech lat YouTube wypłacił twórcom ponad 30 miliardów dolarów. To ogromna kwota, która budzi respekt.

YouTube przeznacza na twórców naprawdę dużo pieniędzy

YouTube twórcy wynagrodzenie

Nie jest tajemnicą, że na YouTube można zarabiać, z czego bardzo wielu twórców korzysta. Z najnowszego listu opublikowanego przez Susan Wojcicki, CEO YouTube’a, dowiedzieliśmy się, że w ciągu ostatnich trzech lat platforma wypłaciła twórcom ponad 30 miliardów dolarów wynagrodzenia. Kobieta poinformowała też, że liczba kanałów, które dołączyły do programu partnerskiego YouTube’a, wzrosła ponad dwukrotnie w 2020 roku.

Zobacz także: Apple i Google pozwane za… nieusunięcie Telegrama ze sklepów z aplikacjami

Według raportu Oxford Economics, YouTube przyczynił się również do wzrostu PKB Stanów Zjednoczonych w 2019 roku o około 16 miliardów dolarów, co stanowi równowartość 345000 pełnoetatowych miejsc pracy. W swoim liście Wojcicki skupiła się też na pracy, jaką zespół YouTube’a ma wciąż przed sobą. Mowa tu przede wszystkim o transparentności w kwestii nakładania blokad na konta czy zarabianie. Mówiąc prościej – YouTube robi co tylko może, by zadowalać swoich twórców. Platforma stara się iść im na rękę, a przynajmniej tak to wygląda. Ktoś z was zarabia na YouTubie? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Sprawdź najnowsze wpisy