ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Telegram ostrzeże przed spoilerami

Apple i Google pozwane za… nieusunięcie Telegrama ze sklepów z aplikacjami

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Były ambasador USA w Maroku pozywa Apple i Google. Żąda on, aby ci dwaj giganci technologiczni usunęli ze swoich sklepów z aplikacjami komunikator Telegram. W swoim pozwie, Marc Ginsberg twierdzi, że aplikacja ta koordynuje przemoc, ekstremizm, rasizm i antysemityzm. Wszystko przez to, że nie jest poddany cenzurze i ludzie mogą swobodnie za jego pomocą rozmawiać bez zewnętrznej kontroli. Tym samym platforma ma być odpowiedzialna za prywatne wiadomości jej użytkowników. A także za coś, co brzmi wręcz absurdalnie… Otóż negatywny stan emocjonalny spowodowany swoim istnieniem.

Apple i Google pozwane w sprawie Telegrama

Apple i Google pozwane w sprawie Telegrama

Oddajmy jednak głos samemu Ginsbergowi. W swojej skardze napisał: 

Telegram jest używany do zastraszania, grożenia i przymuszania członków społeczeństwa. Telegram nadal umożliwia ekstremistyczne podżeganie na swojej platformie, promując przemoc polityczną, ponieważ grupy ekstremistyczne i osoby fizyczne migrują do Telegrama po zawieszeniu Parlera przez te firmy. Nie podjęły one jednak żadnych działań przeciwko Telegramowi porównywalnych do działań, które podjęło przeciwko Parlerowi, aby zmusić ten komunikator do poprawy polityki moderacji treści. 

Zobacz też: Adobe Flash nie działa, to pociągi w Chinach też – tak to jest, jak się nie aktualizuje systemów

Po zamieszkach założyciel Telegrama ogłosił, że moderatorzy usunęli setki postów, dodając, że jakiekolwiek nawoływania do przemocy nie będą tolerowane. Podkreślił jednak, że jego zespół nie może ingerować w wiadomości prywatne. Ponadto Ginsberg twierdzi, że pozostawienie Telegrama w sklepach z aplikacjami spowodowało straty ekonomiczne i cierpienie emocjonalne dla niego i innych osób takich jak on. Czyli prościej mówiąc, argumentem za usunięciem aplikacji ma być to, że jest mu przykro… Ciekawe, czy właściciel Telegrama może pozwać Ginsberga za to, że ten mu sprawił przykrość tym pozwem?

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy