ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
nokia 3310 eksplodowała

Nokia 3310 eksplodowała – nastolatek z poparzeniami trafił do szpitala

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

W niedzielę ok. godziny 20:00 w jednym z mieszkań w Mińsku eksplodowała Nokia 3310. O sprawie poinformowało ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych Białorusi. Efektem zdarzenia były dotkliwe poparzenia u nastolatka, który po wybuchu trafił do szpitala.

Nokia 3310 eksplodowała – co wiemy w tej sprawie?

nokia 3310 eksplodowała

W jednym z mieszkań w Mińsku wybuchła Nokia 3310, a dokładnie odświeżona wersja tego kultowego modelu, która jest dostępna na rynku od 2017 roku. Telefon był podłączony do ładowania, jednak w pewnym momencie nastąpiła eksplozja baterii.

Do szpitala trafił nastolatek urodzony w 2005 roku, u którego wybuch telefonu spowodował poważne poparzenia lewego biodra. Póki co nie wiadomo, czy eksplodujący egzemplarz Nokii 3310 miał oryginalną baterię oraz czy był ładowany przy pomocy akcesoriów odpowiedniej jakości.

Czytaj także: To BMW i8 samo na siebie zarabia dzięki… zintegrowanej koparce kryptowalut

Przypomnijmy – Nokia produkowała kultowy model 3310 od 2000 roku. Firma zrezygnowała z produkcji telefonu pięć lat później. Do tego czasu sprzedano ok. 126 milionów jego egzemplarzy. Był to jeden z najbardziej rozpoznawalnych telefonów fińskiej marki. W 2017 roku na rynek trafiła odświeżona wersja Nokii 3310. W porównaniu do starszego modelu ma znacznie mniejszą wagę, bardziej nowoczesny wygląd, a także większy, kolorowy wyświetlacz. Nie zabrakło też aparatu, choć jest on bardzo podstawowy.

źródło: tvp.info/euroradio, PAP

Sprawdź najnowsze wpisy