Kalendarz Google Offline

Tryb Offline powrócił do Kalendarza Google – to wielka ulga dla wielu użytkowników

Paweł Maretycz Paweł Maretycz Newsy

Dla wielu osób stały dostęp do internetu stał się tak oczywisty, jak dostęp do powietrza. Jednak istnieją obszary, gdzie nie jest to tak proste. Wiem to z autopsji, ponieważ w mojej rodzinnej miejscowości dobry zasięg zależał od odpowiedniej pogody, a na połączenie kablowe nawet nie miałem co liczyć. Wiem również, że ta miejscowość nie jest żadnym ewenementem w skali kraju. W USA poza aglomeracjami miejskimi sytuacja wygląda jeszcze gorzej. Na szczęście Google postanowiło przywrócić funkcjonalność swojego kalendarza także w trybie Offline.

Kalendarz Google Offline

Kalendarz Google z trybem Offline

 Kiedy Google rozwinął nowy UI dla aplikacji kalendarza w 2018 roku, oznaczało to usunięcie możliwości dostępu do danych w przeglądarce bez połączenia z Internetem. Krok ten był dość mocno krytykowany przez osoby, które miały problemy z dostępem do sieci. Jak łatwo się domyślić zdecydowały się one na alternatywne rozwiązania z dość prostej przyczyny — te działały. Gigant postanowił w końcu naprawić swój błąd. Według najnowszego wpisu na blogu GoogleWorkspace Updates zauważa, że funkcja powraca, chociaż z małym haczykiem. Otóż indywidualni użytkownicy będą musieli ją włączyć ręcznie. To oznacza, że tryb Offline nie jest dostępny domyślnie, co może sprawić pewne kłopoty mniej zaawansowanym technicznie użytkownikom. 

Zobacz też: Sony Xperia 5 II otrzymuje aktualizację do Androida 11

Co ciekawe instrukcja włączenia kalendarza w trybie Offline jest dostępna jedynie na anglojęzycznej stronie. W polskiej i niemieckiej wersji widzimy jedynie taki komunikat:

W trybie offline możesz korzystać z aplikacji Kalendarz Google na telefonie.

Ważne: kiedy komputer jest w trybie offline, nie możesz korzystać z internetowej wersji Kalendarza.

Google obiecało jednak, że funkcja będzie dostępna dla wszystkich w ciągu najbliższych 15 dni. Możliwe więc, że pierwsi powrotem starej funkcji mogą się cieszyć Amerykanie, a reszta świata musi na to jeszcze poczekać.

Źródło: Engadget

Sprawdź najlepsze prezenty na komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy