ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
sony xperia 5 II recenzja test

Sony Xperia 5 II otrzymuje aktualizację do Androida 11

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Sony to bardzo duża firma, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnego rodzaju produktów. Co prawda produkowane przez nią smartfony nie cieszą się największym zainteresowaniem na rynku, ale oczywiście są osoby, które je kupują. Dobra wiadomość dla użytkowników Xperii 5 II jest taka, że aktualizacja do najnowszego Androida 11 została właśnie udostępniona. Pierwsi szczęśliwcy mogą ją już instalować.

Sony Xperia 5 II z aktualizacją do wyczekiwanego Androida 11

sony Xperia 5 II Android 11

Xperia 5 II to flagowiec z krwi i kości. Sercem smartfona jest ośmiordzeniowy procesor Snapdragon 865, któremu towarzyszy 8 GB RAM-u i 128 GB pamięci wbudowanej. Sprzęt trafił na rynek z Androidem 10, ale aktualizacja do Androida 11 została już udostępniona w Rosji i Azji Południowo-Wschodniej dla egzemplarzy z Dual-SIM. Nowa wersja oprogramowania nosi oznaczenie 58.1.A.1.178 i z jakiegoś powodu waży tylko 709,7 MB.

Zobacz także: Sony Xperia 10 III – pierwsze rendery i częściowa specyfikacja

Jak nietrudno się domyślić, uaktualnienie jest rozprowadzane falami, co oznacza, że nie wszyscy otrzymają je w tym samym czasie. Na razie ciężko powiedzieć, kiedy Android 11 zawita do polskich użytkowników Xperii 5 II, ale miejmy nadzieję, że już niedługo. Aktualizacja przynosi naprawdę sporo interesujących nowości, wliczając w nie nowe ustawienia prywatności, dymki czatu i wiele więcej. Zgodnie z harmonogramem aktualizacji Sony, w następnej kolejności Androida 11 powinna otrzymać Xperia 10 II. Później, bo w lutym, nowa wersja oprogramowania ma zostać udostępniona dla Xperii 1 i Xperii 5.

Źródło: AndroidPolice

Sprawdź najnowsze wpisy