ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
podatek cyfrowy opinie

Unijny podatek cyfrowy – Komisja Europejska zbiera opinie na jego temat

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Komisja Europejska chce poznać opinie na temat, jakim jest podatek cyfrowy. Organy administracji, ośrodki analityczne, stowarzyszenia branżowe, związki zawodowe, a także obywatele poszczególnych państw – każdy może wypełnić specjalny kwestionariusz i podzielić się swoim zdaniem. Będzie to pomocne na etapie dalszych prac nad podatkiem.

Podatek cyfrowy – Komisja Europejska chce poznać nasze opinie

Rada Europejska zleciła Komisji zaproponowanie dodatkowych zasobów własnych. W ich skład ma wejść podatek cyfrowy. Unia Europejska potrzebuje nowoczesnych oraz stabilnych ram regulacyjnych i podatkowych. Jest to konieczne, żeby móc w odpowiedni sposób reagować na pojawiające się zmiany i wyzwania związane z gospodarką cyfrową.

Obecnie trwają prace nad inicjatywą podatku cyfrowego. Komisja Europejska chce jednak uwzględnić w nich stanowiska zgłoszone w konsultacjach publicznych, a te właśnie zostały rozpoczęte. KE jest zainteresowana następującymi kwestiami:

  • Opinie ludzi na temat głównych problemów związanych z opodatkowaniem gospodarki cyfrowej.
  • Pomysły dotyczące możliwych rozwiązań w zakresie wprowadzenia podatku cyfrowego.

Czytaj także: Usługa Supernet Video DVD bezpłatnie dla klientów T-Mobile w ramach Happy Fridays

Konsultacje rozpoczęły się 18 stycznia. Jak czytamy na stronie KE, potrwają one do 12 kwietnia tego roku. Co trzeba zrobić, żeby wziąć w nich udział? Wystarczy wejść na stronę Komisji Europejskiej, a następnie wypełnić formularz, który się na niej znajduje.

źródło: KPRM / KE

Sprawdź najnowsze wpisy