ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
PayU OLX

Zmiany na OLX: nowe limity bezpłatnych ogłoszeń i dłuższy termin rozpatrywania reklamacji

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Administracja platformy OLX ogłosiła zmiany w funkcjonowaniu serwisu – chodzi m.in. o limity bezpłatnych ogłoszeń. Zmienia się także termin rozpatrywania reklamacji, a w kategoriach pojawiają się roszady. Wszystko to opisuje nowy regulamin OLX, który zacznie obowiązywać od 4 lutego 2021.

Nowe limity bezpłatnych ogłoszeń i inne zmiany na OLX

olx limity bezpłatnych ogłoszeń

W kategorii Sport i Hobby nowy limit bezpłatnych ofert wynosi 50. Wyjątkiem jest podkategoria Kolekcje – tam limit to aż 1000 ofert. Dotyczy to także użytkowników biznesowych. Limity bezpłatnych ogłoszeń pojawią się także w podkategorii Rowery. Zgodnie z nowym regulaminem użytkownicy prywatni mogą dodać 2 darmowe ogłoszenia w podkategoriach rowerowych oraz 3 darmowe ogłoszenia w podkategoriach Akcesoria rowerowe i Osprzęt rowerowy.

OLX przeprowadzi również zmiany w kategoriach ogłoszeń. Podkategoria Noclegi stanie się osobną kategorią, która w przyszłości będzie podzielona na różne podkategorie. Cel tych zabiegów to ułatwienie przeglądania ogłoszeń. Ze względów technicznych wyodrębnienie kategorii Noclegi nastąpi jednak do 25 lutego, a nie w chwili rozpoczęcia obowiązywania nowego regulaminu. W kategorii Dom i Ogród > Materiały budowlane pojawi się nowa podkategoria: Garaże i hale mobilne. Użytkownicy prywatni będą mogli dodać w niej 2 bezpłatne ogłoszenia. Podkategoria Sprzęt AGD będzie przeniesiona z kategorii Dom i Ogród do kategorii Elektronika. Nastąpi to do 11 lutego, powód? Kwestie techniczne.

Czytaj także: 5G od T-Mobile pojawiło się w Trójmieście – operator skorzystał z infrastruktury Nokii

Na tym nie koniec zmian na OLX. Termin rozpatrywania reklamacji zmieni się z 14 na 30 dni. Pojawi się również kilka nowości dotyczących oferty biznesowej, chodzi np. o pakiety ogłoszeń. Na stronie z nowym regulaminem znajdziecie szczegółowe informacje na ten temat.

źródło: OLX

Sprawdź najnowsze wpisy