ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Supernet Video T-Mobile

5G od T-Mobile pojawiło się w Trójmieście – operator skorzystał z infrastruktury Nokii

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Z sieci 5G od T-Mobile można już korzystać w Trójmieście. Magentowy operator zdradził kilka szczegółów z tym związanych. Przypomniał też, że już w ubiegłym roku dał dostęp do sieci 5. generacji mieszkańcom 50 miejscowości.

5G od T-Mobile w Trójmieście – szczegóły

Nie minął jeszcze tydzień od momentu, kiedy w Trójmieście pojawiło się #hello5G od Orange. Swoje działania w kwestii sieci 5. generacji w tym rejonie ogłosił także T-Mobile. Magentowy operator do budowy sieci 5G wykorzystał infrastrukturę firmy Nokia. Na jej urządzeniach w Trójmieście były zbudowane także sieci poprzednich generacji.

Początek nowego roku świętujemy nową inwestycją: z radością potwierdzam, że 5G od T‑Mobile zawitało do Trójmiasta. To dla nas kolejny, ważny krok we wdrażaniu technologii, która zapewni naszym klientom najwyższe standardy jakości usług – powiedział Andreas Maierhofer, Prezes Zarządu T-Mobile Polska. Jak zaznaczył, rozbudowa sieci 5G to nie tylko tworzenie fundamentów technologii przyszłości, ale również odpowiedź na obecne wyzwania. Poprzedni rok pokazał, że rozwój internetu stał się podstawą dla funkcjonowania wielu branż.

Czytaj także: Zbuduj to sam – telefon komórkowy z tarczą w zestawie dla majsterkowiczów

T-Mobile zaznaczyło, że 5G będzie dostępne dla każdego użytkownika, który posiada odpowiednie urządzenie (z obsługą 5G na częstotliwości 2100 MHz) oraz jedną ze wskazanych taryf.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy