Wczorajsza lista urządzeń, które otrzymają MIUI 12.5, pokazała, że jesteście bardzo zainteresowani procesem wydawniczym Xiaomi. Tym razem mamy poniekąd informację, która ma szansę pokrywać się z wprowadzeniem nowego oprogramowania. Otóż Xiaomi przyznało, że planuje rozszerzyć dostępność swojej funkcji MIUI+ (Screen Combo) na kolejne smartfony i laptopy. Oczywiście nie będzie to tak wiele urządzeń, ale z pewnością znaczący krok naprzód. W ten sposób Xiaomi zatrze pewien brak, który dotychczas mógł sprawiać, że część klientów omijała portfolio tego producenta.

Xiaomi MIUI+ to ciekawa, ale ograniczona funkcja — niedługo ma się to zmienić

Zacznijmy od tego, czym jest MIUI+? To funkcja, która zadebiutowała razem z Xiaomi Mi 10 Ultra i laptopem Mi Notebook Pro 15 (2020) i początkowo nazywała się Screen Combo. Polega ona na przekazywaniu ekranu z telefonu na laptop z możliwością prowadzenia rozmów, przekazywania plików itd. Do dzisiaj usługa była dostępna na wybranych smartfonach Xiaomi ze Snapdragonem na pokładzie, co sprowadza się do następujących modeli:

  • Xiaomi Mi 11
  • Xiaomi Mi 10 Ultra
  • Xiaomi Mi 10 Pro
  • Xiaomi Mi 10
  • Xiaomi Mi 9 Pro 5G
  • Xiaomi Mi 9
  • Redmi K30S Extreme Commemorative Edition
  • Redmi K20 Pro
  • Redmi K30 Pro

Ta niezbyt rozbudowana lista urośnie między innymi o modele z MediaTekiem. Oczywiście nadal będą to musiały być topowe urządzenia, gdyż potrzebna jest stosunkowo duża moc obliczeniowa, aby całość działała sprawnie. Do tego Xiaomi potwierdziło, że pracuje nad wersją MIUI+, która pozwoli korzystać z funkcji na MacBookach. Na deser pojawi się możliwość prowadzenia wideorozmów przez telefon, ale z wykorzystaniem kamery laptopa.

Zobacz też: Smok z Xiaomi Mi 11 – wiele pracy, ale z imponującym efektem.

Niestety, ale na razie Xiaomi nie zdradza harmonogramu wprowadzenia zmian. Same informacje zostały przekazane na ostatnim Q&A związanym z MIUI, które odbyło się w Chinach. Niestety, na razie też nie ma mowy o szerszej ekspansji MIUI+ na kolejne rynki.

Źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.