ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Xiaomi ze Snapdragonem 875

Xiaomi Mi 10 Ultra i Redmi K30 Ultra w Polsce? Nie zapowiada się na to

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Z okazji swojego 10-lecia Xiaomi zaprezentowało wczoraj trzy produkty: Mi 10 Ultra, Redmi K30 Ultra i Mi TV 55″ LUX Transparent Edition. Wszystkie urządzenia zostały przyjęte bardzo ciepło, ale zła wiadomość dla nas, Polaków, jest taka, że dwóch pierwszych tak łatwo nie kupimy. Jeśli zaś chodzi o telewizor, to jego dostępność w Polsce wciąż pozostaje pod znakiem zapytania, ale nic nie zostało wykluczone.

Dostępność Xiaomi Mi 10 Ultra i Redmi K30 Ultra w Polsce – nie wygląda to dobrze

Premiera Xiaomi Mi 10 Ultra

Osoby, które zacierały ręce na Mi 10 Ultra lub Redmi K30 Ultra, mogą się obejść smakiem, bo w rozmowie z serwisem GSMArena przedstawiciel Xiaomi przyznał, że te urządzenia są ekskluzywne dla Chin. Oznacza to, że o ich dostępności w sklepach poza Państwem Środka można tylko pomarzyć. Mimo wszystko trzeba pamiętać, że Xiaomi lubi zmieniać zdanie, wiec być może jeszcze nie wszystko stracone. Oczywiście cały czas mowa o możliwości zakupu tych urządzeń w Polsce – dla chcącego nie powinno być większym problemem sprowadzenie któregokolwiek z nich z Chin.

Zobacz także: Xiaomi prezentuje najszybszą na świecie ładowarkę samochodową

„Globalna” dostępność Mi 10 Ultra i Redmi K30 Ultra pod inną marką, taką jak np. POCO, również została wykluczona. O ile Redmi K30 Ultra można przeboleć, tak Mi 10 Ultra to znacznie lepszy smartfon, więc niemożliwość jego zakupu w Polsce wielu zaboli bardziej. Na chwilę obecną wszystkim zainteresowanym nie pozostaje nic innego, jak zrobienie zakupów w Chinach. Z jednej strony to całkiem niezła opcja, bo gdyby opisywane urządzenia trafiły do sprzedaży w naszym kraju, to ich ceny z pewnością nie byłby już tak przystępne. Z kolei z drugiej trzeba mieć na uwadze, że skoro te smartfony są przewidywane jedynie na Chiny, mogą nie mieć nawet certyfikacji Google. A to oznacza, że m.in. niektóre aplikacje mogą nie działać, co jest dość sporym minusem.

Źródło: GSMArena

Sprawdź najnowsze wpisy