ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Samsung Galaxy S21 Ultra odświeżanie 120 Hz pełna rozdzielczość

Galaxy S21 Ultra z odświeżaniem 120 Hz bez kompromisów? Na to wygląda

Autor: Kacper Kościański Kategoria: Newsy

Samsung to bardzo duża firma, która ma w swojej ofercie naprawdę wiele różnego rodzaju produktów. Nie jest tajemnicą, że największym wzięciem cieszą się smartfony. A skoro o smartfonach mowa, to należy wspomnieć, że przed Koreańczykami wielki dzień. Otóż już 14 stycznia producent oficjalnie zaprezentuje wyczekiwaną rodzinę Galaxy S21, w której skład wejdzie Galaxy S21, Galaxy S21+ i Galaxy S21 Ultra. Dziś dowiedzieliśmy się, że ten ostatni prawdopodobnie zaoferuje odświeżanie 120 Hz bez żadnych kompromisów. To bardzo dobra wiadomość.

Samsung Galaxy S21 Ultra i odświeżanie 120 Hz – co wiadomo?

Odświeżanie 120 Hz w smartfonach Samsunga pojawiło się po raz pierwszy przy serii Galaxy S20. Trzeba jednak zaznaczyć, że w przypadku tych modeli, korzystanie z najwyższej częstotliwości odświeżania wiązało się z koniecznością pójścia na kompromis w postaci przełączenia się na niższą rozdzielczość ekranu. Ice Universe, czyli mężczyzna słynący ze swoich „wtyków w branży”, poinformował, że w Galaxy S21 Ultra nie będzie takiego ograniczenia. To z kolei oznacza, że odświeżanie 120 Hz w końcu zadziała przy najwyższej dostępnej rozdzielczości, czyli w tym przypadku WQHD+ (3200 x 1440 px).

Zobacz także: Samsung Galaxy M02s – spory ekran i spora bateria za niewielkie pieniądze

Wszystko wskazuje na to, że Galaxy S21 Ultra będzie jedynym smartfonem z nadchodzącej serii, który obsłuży jednocześnie odświeżanie 120 Hz i rozdzielczość WQHD+. Warto przypomnieć, że Galaxy S21 Ultra na tle innych modeli wyróżni jeszcze m.in. obsługa dobrze znanego z rodziny Galaxy Note rysika S-Pen. Czy doniesienia Ice Universe okażą się prawdą, a wszystko na to wskazuje, dowiemy się już w przyszłym tygodniu. Czekacie na premierę nowych flagowców Samsunga? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: PhoneArena

Sprawdź najnowsze wpisy