Zaczęło się! Właśnie startuje sezon premier flagowców na rok 2021. Wiele wskazuje na to, że zostanie on otwarty przez Samsunga Galaxy S21, który ma przynieść nową jakość wśród producentów. No dobrze, Xiaomi było wcześniej. Jednak chińska marka zaprezentowała swojego flagowca na ten rok jeszcze w 2020, dlatego też na potrzeby tego tekstu zostaje zdyskwalifikowana za falstart. Skupmy się więc na premierze Koreańskiego giganta. Ta została właśnie oficjalnie potwierdzona przez samą firmę.

Samsung Galaxy S21 – data premiery

Samsung potwierdził dziś w nocy datę premiery swojego flagowca. Ta będzie miała miejsce w ramach wydarzenia Galaxy Unpacked. Ta będzie miała miejsce w czwartek 14 stycznia o godzinie 16:00, a przynajmniej dla naszej strefy czasowej. Wtedy też zadebiutuje nie tylko Samsung Galaxy S21, który będzie niejako wyznacznikiem flagowców na ten rok. Równie ważna będzie także premiera Exynosa 2100, który ma przerwać złą passę poprzedników i oczyścić imię Samsunga jako twórcy mobilnych procesorów. Wiele też wskazuje, że przy odrobinie szczęścia układ ten pokaże nawet Qualcommowi gdzie raki zimują. 

Zobacz też: Ładowarka i słuchawki w zestawie – konieczność czy coś zbędnego?

W ciągu ostatniego roku technologia mobilna zajęła centralne miejsce w codziennym życiu, ponieważ ludzie pracują zdalnie i spędzają więcej czasu w domu. Przyspieszone przejście do mobilnego, pierwszego świata niesie ze sobą zapotrzebowanie na urządzenia, które mogą zmienić codzienne życie w niezwykłe doświadczenie.

— Podaje Samsung w zaproszeniu.

W związku z trwającą pandemią, sama impreza odbędzie się w sieci. Na szczęście producenci przez poprzedni rok nauczyli się prezentować swoje nowe smartfony bez ciągłego czekania na aplauz ze strony widowni.

Źródło: Engadget

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.