Szpitale same w sobie nie należą do najprzyjemniejszych miejsc na świecie, a zwłaszcza szpitale dziecięce. Nie ważne jak bardzo stara się sam personel, władze placówki czy różnego rodzaju organizacje, czy grupy. Szpitale dziecięce pozostają miejscami, gdzie jest pełno chorych dzieci. To jednak nie oznacza, że nie warto się starać pomóc im chociaż na chwilę o tym zapomnieć. Nintendo rozpoczęło współpracę z organizacją Starlight Children’s Foundation. Ma ona na celu wprowadzenie zmodyfikowanej, stacjonarnej wersji Switcha do szpitali dziecięcych w całych USA.

Switch Station dla szpitali

Switch Station dla szpitali

Nintendo of America współpracuje z fundacją Starlight Children’s Foundation już od ponad 28 lat. Partnerstwo ma na celu przyniesienie szczęścia dzieciom, które są poważnie chore, poprzez zapewnienie godzin zabawy i rozproszenia uwagi poprzez gry Wielkiego N. Partnerstwo dostarczyło 7200 stacji do gier zawierających konsole z różnych lat, w tym SNES, Nintendo 64, Nintendo GameCube, Wii i Wii U. Ponad 800 lokalizacji otrzymało systemy, docierając do 11,6 miliona dzieci w potrzebie. Nintendo i Starlight w zeszłym roku ogłosiły swoją najnowszą stację do gier, opartą na Switchu. Jest ona dostępna w czterech wersjach: Mario, Princess Peach, Yoshi i Donkey Kong. Może ona być łatwo czyszczona i dezynfekowana, co jest istotną cechą w czasach Covid-19.

Zobacz też: Apple Car bez szans na szybką premierę. Ten projekt jest niepewny

Platforma jest dodatkowo wyposażona w duży, czytelny monitor. Dzięki kółkom w postawie może być swobodnie przenoszona pomiędzy łóżkami chorych dzieci. Oferuje ona 25 gier, wśród których znajdują się taki hity jak:

  • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
  • Super Mario Maker 2
  • Super Mario Party
  • Pokémon: Let’s Go Pikachu
  • Super Mario Odyssey
  • Stardew Valley
  • Cuphead
  • Minecraft

Można mieć nadzieję, że podobne rozwiązania trafią kiedyś także do polskich szpitali dziecięcych. Co prawda na Nintendo nie ma raczej co liczyć. Jednak kto wie? Może Sony lub Microsoft kiedyś wyjdą z taką inicjatywą i dostosują swoje konsole do potrzeb chorych dzieci?

Źródło: TechSpot

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.