Nintendo to bardzo popularna firma, która słynie z gier i konsol. Tak się składa, że Switch właśnie doczekał się aktualizacji, która dla wielu użytkowników będzie bardzo przydatna. Otóż wprowadza ona możliwość przesyłania zrobionych przez siebie zrzutów ekranu bezpośrednio na smartfony i komputery. To znaczne ułatwienie, które w dzisiejszych czasach powinno być standardem.

Nintendo Switch i przesyłanie zrzutów ekranu na smartfon i komputer

Nintendo Switch przesyłanie zrzutów ekranu

Nintendo Switch cieszy się naprawdę sporym wzięciem. Z konsoli Japończyków korzysta także wiele osób w Polsce, co szczególnie widać na różnego rodzaju grupach czy forach. Teraz sprzęt dostał nową aktualizację oprogramowania, która wprowadza przede wszystkim możliwość przesyłania zrzutów ekranu na komputer czy smartfon bez konieczności wrzucania ich na portale społecznościowe. Cały proces może się wydawać nieco toporny, ale cóż – zawsze lepsze to niż nic.

Zobacz także: Xbox Series X/S z pierwszą aktualizacją oprogramowania. Co nowego?

Otóż aby przesłać wykonany przez siebie zrzut ekranu na smartfon, trzeba zeskanować wyświetlany na ekranie kod QR. Po wykonaniu tej czynności telefon sparuje się z konsolą Nintendo Switch, a screen zostanie udostępniony. Jeśli chodzi o wrzucanie zrzutów ekranu na komputer, to tutaj na szczęście jest znacznie prościej. Wystarczy bowiem tylko podłączyć Switcha do komputera za pomocą kabla USB, by móc zapisać interesujące nas obrazy. Aktualizacja oznaczona numerem 11.0.0 jest już dostępna do pobrania dla wszystkich użytkowników. Mamy tu osoby grające na tytułowej konsoli? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.