Orange poinformowało, że roaming obowiązujący w Wielkiej Brytanii od 1 stycznia będzie taki sam, jak w krajach Unii Europejskiej. Klienci pomarańczowego operatora podróżujący po Zjednoczonym Królestwie i terytoriach od niego zależnych mogą więc odetchnąć z ulgą. Póki co podwyżek nie będzie.

Roaming Orange w Wielkiej Brytanii taki sam jak w krajach UE – dlaczego to ważne?

Niedawno informowaliśmy, że rachunki telefoniczne mogą wzrosnąć ze względu na Brexit. Dotyczy to np. osób z Polski, które podróżują po Wielkiej Brytanii, korzystając z usług polskiego operatora. Wszystko przez to, że od 1 stycznia w Zjednoczonym Królestwie nie będzie obowiązywała już zasada Roam Like at Home. Zgodnie z nią, operatorzy komórkowi muszą rozliczać usługi w roamingu na podstawie tych samych reguł, które są stosowane w kraju. Dotyczy to jednak państw UE, a przecież mamy Brexit.

Orange uspokoiło jednak swoich klientów. Pomarańczowy operator ogłosił promocję, która w zasadzie zakłada obowiązywanie dotychczasowych zasad. Wszyscy klienci Orange podróżujący na Wyspy będą mogli nadal korzystać z połączeń telefonicznych oraz internetu w roamingu na atrakcyjnych warunkach – takich samych, jakie obowiązują w krajach Unii Europejskiej – zapewnia operator. Dotyczy to również terytoriów zależnych od Wielkiej Brytanii – chodzi np. o Gibraltar. Za SMS-y i MMS-y klienci Orange w Wielkiej Brytanii również będą rozliczani tak, jak w kraju. Nielimitowane oferty oraz pakiety SMS/MMS także będą obowiązywały.

Czytaj także: Bunt maszyn… rolnych – traktor miał dość pijanego rolnika i wybrał wolność

Te zasady dotyczą wszystkich klientów Orange Polska – indywidualnych i biznesowych korzystających z planów abonamentowych, a także użytkowników ofert na kartę, usług nju mobile i Orange Flex. Póki co wspomniana promocja obowiązuje do 31 maja 2021 roku, później Orange zdecyduje, co dalej.

źródło: Orange

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.