OnePlus współpracuje z Google w celu ulepszenia Wear OS. Pete Lau, dyrektor generalny chińskiego producenta smartfonów, pochwalił się tym podczas swojego ostatniego wywiadu z portalem 9To5Google. Twierdzi on, że obecnie obie firmy połączyły siły w celu ulepszenia systemu i sposobu jego komunikacji ze smartfonami i telewizorami z systemem Android. Nie jest jednak jasne, w jaki sposób firmy dążą do osiągnięcia tego celu.

OnePlus pomaga Google przy
Wear OS

OnePlus Google Wear OS

Podczas wywiadu Pete Lau stwierdził:

Zdecydowanie jest co poprawiać w WearOS. Razem z Google przede wszystkim staramy się poprawić łączność Wear OS z Android TV i smartfonami. W ten sposób chcemy stworzyć możliwość lepszej interoperacyjności urządzeń w całym ekosystemie. Zarówno dla nas, jak i dla Google to obecnie priorytet. Niestety, nie mogę teraz powiedzieć na ten temat niczego więcej. 

Zobacz też: Pracownicy Google z darmowym testem na COVID-19 – jednym… tygodniowo

Można się więc spodziewać, że OnePlus w przyszłości skupi się na wydawaniu inteligentnych zegarków. Dzięki temu, że ma wpływ na kształtowanie systemu od Google może go dostosować nie tylko do siebie, ale także do swoich klientów. W ten sposób system ten może odżyć. Jak nie trudno zauważyć, pomysł Google na Wear OS raczej się nie sprawdza. Możliwe więc, że zupełnie nowe, świeże spojrzenie od OnePlus przyniesie mu zmianę, na którą wszyscy zainteresowani smartwatchami czekają. Oczywiście w związku z tym powstaje także pewne zagrożenie. W końcu to będzie oznaczało, że OnePlus będzie na lepszej pozycji, niż pozostali producenci chcący wykorzystać ten system. 

Źródło: 9To5Google

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.