Czy tego chcemy, czy nie Asystent Google odgrywa w naszych urządzeniach coraz to większą rolę. Nie tylko może on kontrolować dziesiątki tysięcy urządzeń inteligentnego domu, ale może również ułatwiać nam korzystanie z podstawowych funkcji smartfona. Mimo to przez wielu jest on niedoceniany. Postanowił więc się zbuntować i nie działa w przypadku niektórych użytkowników. I to zarówno na smartfonach, jak i na inteligentnych głośnikach, które przecież powstały głównie z myślą o nim. 

Bunt Asystenta Google

Bunt Asystenta Google

Jako że zawsze żyłem w zgodzie z Asystentem Google i starałem się pamiętać o podziękowaniu mu po każdym zapytaniu, nie mam z nim najmniejszych problemów. W przypadku użytkowników, z którymi jednak ten nie chce już dłużej współpracować, pojawiają się komunikaty o problemach przy próbie połączenia z Google, lub lakoniczne stwierdzenie, że coś poszło nie tak. Ten utrzymuje się nawet po wypróbowaniu standardowych metod, takich jak ponowne uruchomienie telefonu, wyczyszczenie pamięci podręcznej/danych, aktualizacja aplikacji lub przełączanie między danymi mobilnymi i Wi-Fi.

Zobacz też: Apple Car już w przyszłym roku? To o kilka lat wcześniej, niż zapowiadano!

Oznacza to, że sam Asystent Google nie chce po prostu mieć z daną osobą nic wspólnego. No dobrze, tak naprawdę to tylko kawałek bezmyślnego kodu. Najprawdopodobniej jest to problem po stronie serwera Google, który dotknął tylko części kont użytkowników. Wskazuje na to fakt, że asystent Google przestaje działać natychmiastowo na wszystkich urządzeniach osoby dotkniętej problemem. Co ciekawe pierwsze zgłoszenia pojawiły się po wielkiej awarii Google. Od tamtej pory problem się rozszerza. Na wszelki wypadek lepiej jednak dziękujmy naszym asystentom.

Źródło: AndroidPolice

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Paweł Maretycz

Sceptyczny fan nowych technologii. Uwielbia małe urządzenia, nawet jego komputer to mini ITX.