ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Apple Car w 2021 roku?

Apple Car już w przyszłym roku? To o kilka lat wcześniej, niż zapowiadano!

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

Apple pracuje nad czymś związanym z samochodem przynajmniej od połowy 2010 roku. Główne przecieki donosiły początkowo o samochodzie autonomicznym z logo Apple. Następnie była mowa o AI dla autonomicznych pojazdów dla innych producentów. Później o całej sprawie zrobiło się bardzo cicho, tak jakby sprawa miała rozejść się po kościach. Dziś natomiast świat obiegła wiadomość, że Apple jest gotowe zaprezentować Apple Car już w 2021 roku!

Apple Car w 2021 roku?

Apple Car w 2021 roku?

Tak przynajmniej twierdzi Economic Daily News powołujące się na swoje tajwańskie źródła. Według nich Apple jest niemal gotowe do zaprezentowania swojego samochodu. Ten ma ujrzeć światło dzienne już w trzecim kwartale 2021 roku. Źródła donoszą także, że firma nie pracuje jedynie nad prototypem, a nad produktem konsumenckim, którego produkcja ma się rozwinąć w drugim kwartale przyszłego roku. Economic Daily News twierdzi również, że firma Apple potajemnie testuje kilka prototypów na ulicach w Bay Area. Warto dodać, że Kalifornijski Departament Pojazdów Samochodowych przyznał Apple pozwolenie na testy w 2017 roku.

Zobacz też: Aktualizacja biblioteki HBO GO z ostatnich trzech dni. Dodano niemal 10 ciekawych nowości!

Zaskakuje nie tyle sam fakt wprowadzenia samochodu Apple na rynek, a to, że ten trafi na drogi tak wcześnie. Jest to o jakieś 2-4 lata przed prognozami analityków. Jednak to nie to w tej sprawie budzi zastrzeżenia. Biorąc pod uwagę, że Apple dopiero rozpoczęło rozmowy z producentami elektroniki samochodowej na początku tego miesiąca, to 9 miesięcy wydaje się zbyt krótkim okresem na premierę pojazdu. Możliwe jednak, że Apple w 2021 roku jedynie zaprezentuje swój samochód, jednak ten trafi do pierwszych klientów znacznie później. Mimo wszystko warto jednak podchodzić do tych rewelacji z dużą dawką sceptycyzmu.

Źródło: TechSpot

Sprawdź najnowsze wpisy