Allegro Touch ID Face ID

Automaty pocztowe Allegro – konkurencja dla InPostu już w przyszłym roku?

Bartosz Szczygielski Bartosz Szczygielski Newsy

Automaty pocztowe Allegro mogą pojawić się na początku przyszłego roku. Tym samym mogą stanowić konkurencję dla paczkomatów InPostu. Patrząc na to, jak wielkim zainteresowaniem w ciągu ostatnich miesięcy cieszą się paczkomaty, taki ruch ze strony Allegro zdaje się być tylko kwestią czasu. Jeżeli doniesienia się potwierdzą, to szykuje się mała rewolucja.

Automaty pocztowe Allegro

Automaty pocztowe Allegro

Reuters donosi, że Allegro pracuje już nad przygotowaniem własnych automatów pocztowych. Mowa tutaj o urządzeniach, które działałby na tej samej lub zbliżonej zasadzie, co paczkomaty InPostu. Ponoć Allegro szuka już parterów do realizacji swojego planu, a ten zakłada postawienie trzech tysięcy urządzeń. Co więcej, mniej więcej połowa z nich miałoby działać już w marcu przyszłego roku. Niewykluczone, że przy realizacji projektu weźmie udział także InPost, który miał zostać zaproszony do współpracy. Tak samo, jak DHL, choć to dalej niepotwierdzone oficjalnie informacje.

Automaty pocztowe Allegro byłyby sporym ułatwieniem dla samej platformy, a zapewne też przynosiłby jej całkiem niezłe pieniądze. Widać, że pandemia przyczyniła się do gwałtownego wzrostu popularności paczkomatów InPostu. Tych jest już w Polsce ponad 10 tysięcy, a co chwila pojawiają się gdzieś nowe. Polacy bardzo często korzystają z tej formy nadawania i odbierania przesyłek, co nie powinno dziwić. W końcu mówimy tutaj o czymś wyjątkowo wygodnym, a jednocześnie tańszym, niż u konkurencji. Do tego dochodzi jeszcze aplikacja InPostu, która pozwala m.in. na otwieranie skrytek bez konieczności dotykania panelu na samym urządzeniu.

Zobacz też: MIUI 12.5 ma pojawić się jeszcze w grudniu. Co przyniesie nowa wersja nakładki?

Jeżeli faktycznie dojdzie do postawiania automatów pocztowych Allegro, może nie będzie to potężny cios dla InPostu, ale może być odczuwalny. W końcu Allegro ma umowę z InPostem na dostarczanie paczek, a w chwili wprowadzenia swojego rozwiązania, powinno być konkurencyjne, czyli tańsze. Dużo jeszcze będzie zależało od rozmieszczenia takich automatów, ale na takie informacje musimy jeszcze poczekać.

Źródło: Cashless

Sprawdź najlepsze prezenty na Komunię

Partner poradnika:

Kup prezent na Komunię z apką PAYBACK i zgarnij punkty
Impression Tag
Sprawdź najnowsze wpisy