MIUI 12.5, czyli nowa wersja nakładki systemowej, ma pojawić się jeszcze w tym miesiącu. Ma to być coś, co przygotuje użytkowników na MIUI 13, które pojawić ma się w 2021 roku. Nie mówimy więc tutaj o  ogromnych zmianach w systemie, ale nowości ma pojawić się całkiem sporo. Uaktualnienie ma trafić do wszystkich użytkowników, którzy mają już MIUI 12 na swoich smartfonach Xiaomi, Redmi oraz POCO.

MIUI 12.5 – co nowego przyniesie nakładka?

MIUI 12.5 kiedy

Szef działu oprogramowania w Xiaomi, Jin Fan, zapowiedział pojawienie się nowej wersji MIUI jeszcze w grudniu. Nie padła wprawdzie żadna konkretna data, ale do końca miesiąca nie zostało już zbyt dużo czasu, więc nie trzeba będzie czekać na premierę zbyt długo. Wprawdzie nie jest pewne to, że do każdego posiadacza MIUI 12 trafi jeszcze w tym roku wersja 12.5, ale są na to szanse. Ważną informacją może być dla użytkowników to, że nakładka systemowa dla niektórych sprzętów ma pojawić się od razu z aktualizacją do Android 11. Nie padły jednak tutaj żadne konkretne modele urządzeń, które mogą na to liczyć.

Co nowego ma przynieść samo MIUI 12.5? Tutaj większość nowości ma dotyczyć wyglądu oraz interfejsu samej nakładki. Przeprojektowany ma zostać ekran główny, a także menu wywoływane przez przycisk zasilania. Do tego mają pojawić się nowe animacje przy otwieraniu aplikacji czy folderów. Zmianie mają ulec także ustawiania dźwięku oraz ma pojawić się nowy interfejs aparatu. Ciekawą nowością będzie także możliwość bezpośredniego konwertowania fotografii do PDF. To będzie można robić już z poziomu Galerii, co z pewnością sporo ułatwi. Można także spodziewać się, że MIUI 12.5 przyniesie poprawę wydajności, jak to zwykle bywa przy okazji nowych wersji nakładek.

Zobacz też: Tak prezentuje się Samsung Galaxy S21 we wszystkich kolorach.

Kolejna duża aktualizacja, czyli MIUI 13, pojawić ma się w 2021 roku, ale nie na jego początku. Nie podano jeszcze konkretnej daty premiery.

Źródło: GizChina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.