Signal to jeden z najpopularniejszych komunikatorów na świecie. Z aplikacji korzystają miliony użytkowników, czemu zresztą trudno się dziwić, bo nie dość, że jest ona w pełni darmowa, to w dodatku wszystkie przesyłane za jej pośrednictwem treści są szyfrowane od początku do końca. Dziś dowiedzieliśmy się, że w Signalu pojawiły się grupowe wideorozmowy. To nowość, którą wielu z pewnością doceni.

Signal i grupowe wideorozmowy – co, jak i gdzie?

Signal grupowe wideorozmowy

Signal to jeden z tych komunikatorów, które nieustannie się rozwijają. Pojawienie się grupowych wideorozmów w aplikacji było więc tylko kwestią czasu. Aby móc z nich skorzystać, wystarczy zaktualizować Signala do najnowszej wersji. Twórcy komunikatora zarzekają się, że grupowe wideorozmowy są szyfrowane – tak jak wszystko inne w aplikacji. O bezpieczeństwo nie trzeba się zatem obawiać.

Zobacz także: Hybrydowy tydzień pracy – Google testuje nowe rozwiązania dla pracowników

W grupowej wideorozmowie może wziąć udział maksymalnie pięć osób, ale firma zarzeka się, że już niedługo liczba ta nieco urośnie. Po rozpoczęciu czatu wszyscy jego uczestnicy zostaną wyświetleni w widoku siatki, aby każdy mógł dobrze widzieć inne osoby. Istnieje jednak opcja, której włączenie powoduje automatyczne przełączanie widoku na aktualnie wypowiadającą się osobę. Grupowe wideorozmowy są już dostępne w Signalu na Androida i iOS. Tak jak wspomniałem wcześniej, osoby, które korzystają już z tej aplikacji, muszą ją tylko zaktualizować. A wy co sądzicie o Signalu? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: Signal

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.