CarDroid to produkt, który mogą wykorzystać wszyscy korzystający z Android Auto. Mowa więc o posiadaczach odpowiednich samochodów, którym zależy na tym, by móc korzystać z większej ilości aplikacji. Warto tutaj zaznaczyć, że nie mówimy o donglu, który pełni rolę pośrednika pomiędzy naszym telefonem, a samochodem, a w pełni niezależnym urządzeniu.

CarDroid

CarDroid
CarDroid

Popularność Android Auto jest dość spora, choć można odnieść wrażenie, że Google dopiero teraz zaczyna mocniej interesować się tematem. Są prowadzone prace nad tym, by dać większy dostęp dla firm, które wprowadzą do Android Auto swoje aplikacje, ale zanim to nastąpi, minie jeszcze trochę czasu. Stąd też zapewne pomysł na to, by stworzyć CarDroid. To przystawka, która wyposażona została w ośmiordzeniowy procesor, 4 GB RAM i 64 GB miejsca na dane. Do tego dochodzi moduł GPS, Bluetooth oraz Wi-Fi, ale także i slot na kartę microSD (do 128 GB). Całość działa pod kontrolą Android 9 Pie, więc mówimy prawie o telefonie.

Podłączając CarDroid do USB w samochodzie, dostaje się możliwość korzystania z systemu Android, czyli dostaje się więcej, niż Android Auto. Interfejs został przystosowany do wyświetlaczy w samochodach, a dzięki takiemu rozwiązaniu można odpalać więcej interesujących nas aplikacji. Projekt wystartował na stronie IndieGoGo, czyli mówimy o start-upie, ale już dawno zebrano środki na realizację. Sam sprzęt ma być kompatybilny tylko z systemami inforozrywki pozwalającymi na obsługę Android Auto.

Zobacz też: Deluxe Ski Jump 2 pojawiło się na Androida i jest darmowe.

Do obsługi urządzenia nie jest potrzebny smartfon, więc jeżeli chciałoby się skorzystać z aplikacji, gdzie należy się zalogować, zapewne trzeba byłoby to zrobić przynajmniej raz. CarDroid pozwoli na uruchomienie nawigacji, które nie muszą pochodzić od Google, ale także na włączenie Netflixa, YouTube-a czy czegokolwiek, co ma działać na normalnym Androidzie. W sprzedaży ma pojawić się także wersja z 2 GB RAM i 16 GB na dane, która ma kosztować 74 dolary (około 280 złotych). Wersja 4/64 to już koszt około 390 złotych.

Źródło: IndieGoGo

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.