Google to bardzo popularna firma słynąca przede wszystkim z wyszukiwarki, z której (prawie) wszyscy korzystamy. Nie można jednak zapominać, że gigant produkuje też smartfony z serii Pixel. Nie tak dawno temu odbyła się premiera Pixela 5, który został przyjęty stosunkowo ciepło. Niestety sprzęt podzielił los swoich poprzedników, bo również jest z nim wiele problemów. Dopiero co omawialiśmy kiepską jakość wykonania, a dziś doszły nas słuchy o niedogodności związanej ze sterowaniem głośnością.

Sterowanie głośnością w niektórych egzemplarzach Pixela 5 nie działa tak, jak powinno

Google Pixel 5G

Użytkownicy Pixela 5 zaczynają się skarżyć na problemy ze sterowaniem głośnością. Otóż w wybranych egzemplarzach dźwięk potrafi się samoczynnie ściszać podczas oglądania filmów. Na tym jednak nie koniec, bo niektórzy zgłaszają też niezwykle głośne dźwięki systemowe mimo niskiego poziomu głośności w ustawieniach. W skład dźwięków systemowych wchodzą m.in. odgłosy wykonywania zrzutów ekranu, wybierania numerów czy migawki aparatu.

Zobacz także: Wybrane nowości z aparatu Pixela 5 trafiają na starsze smartfony Google

Ściszanie nie przynosi zamierzonych efektów – problem znika jedynie w przypadku zmiany trybu smartfona na wibracje lub cichy. Tematy na różnego rodzaju forach czy grupach o problemie ze sterowaniem głośnością w Pixelu 5 wyrastają jak grzyby po deszczu. Na szczęście przedstawiciel Google już odniósł się do tej niedogodności i poinformował, że firma będzie pracować nad jej wyeliminowaniem. Na razie nie wiadomo, kiedy można się spodziewać stosownej aktualizacji, ale miejmy nadzieje, że już niedługo.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.