Google to bardzo popularna firma, która słynie przede wszystkim z wyszukiwarki. Mając to na uwadze, mało kto słysząc jej nazwę pomyśli o smartfonach. Niemniej jednak od kilku lat gigant produkuje urządzenia mobilne z serii Pixel, które cieszą się całkiem sporym zainteresowaniem. Dziś dowiedzieliśmy się, że wybrane nowości z aparatu najnowszego Pixela 5 trafiły już na starsze modele „Pixeli”. To miły gest ze strony Google.

Starsze Pixele dostają nowości z Pixela 5

Pixel 5

Premiera Pixela 5 odbyła się stosunkowo niedawno. Smartfon ten był pierwszym, na którym pojawiła się aplikacja Aparat Google w wersji 8.0. Według doniesień portalu 9to5Google Aparat Google 8.1 powinien jednak działać na wszystkich urządzeniach z rodziny Pixel poza pierwszą generacją. To z kolei oznacza, że starsze modele załapały się na rozwiązania, które wcześniej były zarezerwowane tylko dla Pixela 5. Warto tu wspomnieć m.in. o nieco przeprojektowanym interfejsie, skrótach do przybliżania i funkcji „Audio Zoom” skupiającej się na redukcji szumów w tle.

Zobacz także: Gdzie przechowywać zdjęcia za darmo? Zamiennik dla Zdjęć Google poszukiwany

Ponadto pojawiła się nowość zatytułowana „Cinematic Pan”, która pomaga w tworzeniu płynnych ujęć panoramicznych. Wygląda jednak na to, że poza Pixelem 5 funkcja ta jest zarezerwowana tylko dla Pixela 4 i Pixela 4 XL. Oczywiście niewykluczone, że sytuacja zmieni się w przyszłości. Tymczasem nie pozostaje nam nic innego, jak cieszyć się z udostępnionych przez Google nowości. Dobrze, że firma pamięta o użytkownikach swoich starszych smartfonów. To się chwali.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.