Do internetu wyciekły zdjęcia smartfona Huawei Nova 8 SE. Nie są to już tylko rendery, ale zdjęcia robione na żywo. Okazuje się, że telefon od Huaweia ma bardzo zbliżony design do najnowszych iPhone’ów.

Huawei Nova 8 SE – zdjęcia zdradzają, jak bardzo jest podobny do iPhone’a 12

Gdyby nie napis Huawei z tyłu modelu Nova 8 SE, smartfon ten można by bardzo łatwo pomylić z którymś z najnowszych iPhone’ów. Dlaczego? Pierwsza rzecz to wyspa z aparatami w Nova 8 SE, która jest wykonana w bardzo podobnym stylu, co wyspy w ostatnich telefonach od Apple. W oczy rzucają się także mocno ścięte krawędzie smartfona marki Huawei.

Możliwe, że kolejne marki zaczną naśladować design nowych iPhone’ów. Na dzień dzisiejszy wiele wskazuje jednak, że to Huawei będzie pierwszą firmą, która tak zdecydowanie wykorzysta trendy wytyczone przez Apple. Chodzi tu szczególnie o płaskie boczne krawędzie.

Huawei Nova 8 SE ma posiadać m.in. szybkie ładowanie do 66 W, o czym już pisaliśmy w tekście Huawei Nova 8 SE niemal bez tajemnic. Sama linia Huawei Nova 8 może mieć więcej modeli. Bloger Weibo przewiduje, że pojawi się jeszcze zwykła 8 oraz model 8 Pro. Te dwa urządzenia mogą mieć ekran o odświeżaniu 120 Hz.

Czytaj także: Wygląd Moto G10 ujawniony. Nadchodzą spore zmiany

Kiedy natomiast smartfony z serii Nova 8 zadebiutują na rynku? Jeśli ustalenia Weibo się potwierdzą, to stanie się to jeszcze w listopadzie.

źródło: Gizchina

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.