Kiedy dzwoni nieznany numer, mało kto decyduje się na odebranie połączenia. Szczególnie wtedy, kiedy wspomniany numer wygląd tak, jak chciano nam sprzedać kolejne garnki. Jednak w tym przypadku dobrze go sobie zapisać, bo tym razem to nie call center z kolejną ofertą, a automatyczna wiadomość od Sanepidu, że trafiliśmy na kwarantannę.

Nieznany numer +48 22 104 37 05

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował, że wprowadza automatyczne powiadomienia o tym, że trafiło się na kwarantannę. Takie połączenia mają być wykonywanie z numeru +48 22 104 37 05 i po odebraniu, usłyszy się wiadomość o tym, że trafiło się na kwarantannę. Nie ma sensu oddzwaniania na ten numer, ponieważ po drugiej stronie nie usłyszymy człowieka. Oprócz informacji o tym, że trafiliśmy na kwarantannę, poinformowani zostaniemy także o tym, że należy zainstalować aplikację Kwarantanna domowa.

Dostaniemy także informację o tym, jak i skąd pobrać odpowiednie zaświadczenia dla naszego pracodawcy. To spora zmiana w informowaniu o konieczności trafienia na kwarantannę, ponieważ do tej pory tego typu wiadomości przekazywali pracownicy Głównego Inspektoratu Sanitarnego. Taka zmiana na system IVR ma usprawnić pracę i odciążyć pracowników Sanepidu. Wraz ze wzrostem zachorowań, trudno było w odpowiednim czasie poinformować każdego, że powinien się odseparować od innych. Warto więc zapisać sobie ten numer (+48 22 104 37 05), by przypadkiem nie pomylić go z call center i specjalnie nie odebrać połączenia.

Zobacz też: Co nowego wiemy o wodzie na Marsie?

Jeżeli uważamy, że informacja przekazana przez Sanepid, nie powinna nas dotyczyć, zawsze można to zgłosić. Wtedy należy zadzwonić na infolinię +48 22 250 01 15 gdzie uzyska się informacje o tym, co robić dalej. Automatyzacja w kwestii przekazywania informacji o kwarantannie, faktycznie powinna wiele przyśpieszyć. Ciekawe tylko, ile osób specjalnie zablokuje ten numer w swoich telefonach. Warto tutaj dodać, że za nieprzestrzeganie kwarantanny, mogą grozić kary pieniężne.

Źródło: Twitter Główny Inspektorat Sanitarny

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.