Spotify to bezapelacyjnie najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Dziś firma opublikowała swoje wyniki finansowe za 3 kwartał 2020 roku. Te okazały się bardzo przyzwoite i pokazały, że platforma wciąż zalicza stabilne wzrosty. To dobrze rokuje na przyszłość Spotify.

Wyniki finansowe Spotify za 3 kwartał 2020 roku

Wyniki finansowe Spotify 3 kwartał 2020

Spotify opublikowało sprawozdanie finansowe za trzeci kwartał 2020 roku, czyli okres od lipca do września. Dowiedzieliśmy się z niego, że serwis ma już 320 milionów aktywnych użytkowników miesięcznie, co przekłada się na 7-procentowy wzrost w porównaniu do stanu z 2 kwartału i aż 29-procentowy w odniesieniu do tego samego okresu rok wcześniej. Aż 144 miliony użytkowników to osoby opłacające abonament Premium. W tym przypadku mamy do czynienia ze wzrostem na poziomie 5% w porównaniu do poprzedniego kwartału i aż 27-procentowym w porównaniu do 3 kwartału 2019 roku. Choć serwis wyraźnie zyskuje na popularności, to wciąż nie zarabia – 3 kwartał Spotify zakończyło ze stratą na poziomie 118 milionów dolarów.

Zobacz także: Aktualizacja Windowsa 10 usuwa Adobe Flash – ponowna instalacja to duży problem

Takie wyniki sprawiają, że Spotify może być spokojne o pozycję lidera jeszcze przez długi czas. Największy konkurent tytułowej platformy – Apple Music – miał w lipcu zeszłego roku tylko 60 milionów subskrybentów. Patrząc w przyszłość, Spotify przewiduje, że zakończy rok z 340 – 345 milionami aktywnych użytkowników miesięcznie i 150 – 154 milionami płacących subskrybentów. Firma jest na dobrej drodze, by osiągnąć swój cel, choć to oczywiście nie oznacza, że go osiągnie.

Źródło: Spotify

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.