Garmin Descent Mk2 to nowa wersja smartwatcha dla nurków i jak przystało na tego producenta, sprzęt ma mieć całkiem sporo do zaoferowania. I jak przystało na Garmina, trzeba będzie za urządzenie trochę zapłacić. Podobnie jak za model Garmin Descent Mk2i, który także trafił do oferty producenta. Co takiego mają do zaoferowania nowe smartwatche?

Garmin Descent Mk2

Garmin Descent Mk2
Garmin Descent Mk2

Zacznijmy może niestandardowo, bo od ceny Garmin Descent Mk2. Nie mogło być inaczej i za ten model zapłacić przyjdzie nam całkiem sporo. Zegarek wyceniono bowiem na 1299,99 euro, czyli ponad 5900 złotych. Dość dużo, jak na smartwatcha, ale Garmin ma w swojej ofercie także droższe produkty, więc cena nie jest specjalną niespodzianką. Co otrzymujemy w zamian? Kopertę wykonaną ze stali nierdzewnej oraz czarny silikonowy pasek. Jeżeli chodzi o specyfikację, to wyświetlacz ma średnicę 1,4 cala, co przekłada się na rozdzielczość 280×280 pikseli. Zegarek jest też dość sporych rozmiarów (52 × 52 × 17,8 mm) i ma dość dużo miejsca na dane (32 GB). A jak z czasem pracy? Tak prezentują się dane, które Garmin umieścił na swojej stronie.

  • Tryb zegarka: do 16 dni
  • Tryb GPS: do 48 godzin
  • Tryb GPS i muzyka: do 15 godzin
  • Maksymalny czas pracy baterii w trybie GPS: do 96 godzin
  • Tryb nurkowania: do 80 godzin
  • Aktywność GPS wycieczki: do 35 dni
  • Tryb oszczędzania baterii zegarka: do 50 dni

Zobacz też: Apple nie ma chwili wytchnienia – Samsung znowu dorzuca do pieca.

Oczywiście, jak przystało na specjalistyczny zegarek, tutaj także można się doszukać interesujących funkcji. Tym razem dla nurków, czyli mamy tryb nurkowania czy tryb nurkowania z możliwością dostosowania. Do tego dochodzi także rejestr nurkowań oraz zgodność z inReach. Nie zabrakło także pulsoksymetru czy monitorowania tętna, ale to już można uznać za standard. Do tego dochodzi możliwość obierania powiadomień ze smartfona czy płatność z wykorzystaniem modułu NFC i Garmin Pay. A co do zaoferowania ma Garmin Descent Mk2i? To samo co wersja zwykła, ale pozwala także na połączenie z nadajnikiem Descent T1 i tym samym odczyt odnośnie ciśnienia w butli. Do tego dochodzi jeszcze to, że koperta jest z tytanu i pokryta została powłoką węglową. Za ten model zapłacimy 1499,99 euro, czyli około 6800 złotych.

Źródło: Garmin

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Bartosz Szczygielski

Nowymi technologiami zajmuje się od kilku lat. Kiedy o nich nie pisze, to pewnie pisze kolejną książkę. Jeżeli nie pisze kolejnej książki, to pewnie ogląda seriale, a jeżeli nie ogląda seriali, to najprawdopodobniej śpi.