ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
SSD będą coraz tańsze

Pamięci RAM oraz dyski SSD będą tańsze. Analitycy nie mają złudzeń

Autor: Marcin Nic Kategoria: Newsy

Kupując części do komputera często czekamy na wszelkiego rodzaju obniżki, dzięki którym zaoszczędzimy. Czasami jednak oczekiwanie jest na tyle długie, że decydujemy się na zakup interesujących nas podzespołów. Jeśli w najbliższym czasie przymierzacie się do kupna nowego dysku SSD albo pamięci RAM, to warto jeszcze trochę poczekać. Analitycy twierdzą, że ich ceny w najbliższym czasie spadną.

Pamięci RAM oraz dyski SSD będą tańsze. To będzie idealny moment na modernizacje komputerów

pamięci RAM dyski SSD tańsze

W ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy mogliśmy już zauważyć spadek cen dysków SSD oraz pamięci RAM. Nawet składając komputer za mniejsze kwoty, można już sobie pozwolić na szybki nośnik SSD NVMe oraz minimum 16 GB pamięci RAM. Analitycy twierdzą, że jest to spowodowane w głównej mierze nadmierną podażą układów pamięci. Owocować to będzie dodatkowymi obniżkami cen w przeciągu najbliższych miesięcy. Jak prognozuje firma analityczna Trendforce, do końca 2020 roku ceny modułów o pojemności 32 GB powinny spaść do poziomu 100-110 USD. Będzie to bardzo dobra wiadomość dla konsumentów, którzy dzięki temu będą mogli usprawnić działanie swoich komputerów. Powodem, dla którego pamięci RAM oraz dyski SSD będą tańsze, jest na pewno ich gromadzenie wskutek strachu firm przed pandemią i jej wpływem na rynek. Producenci, którzy borykają się z nadwyżkami na swoich magazynach, będą chcieli się ich pozbyć za wszelką cenę.

Zobacz też: Jak przełom w SMIC wpłynie na Huaweia? Sytuacja wcale nie jest jednoznaczna

Obniżki cen widać również w segmencie dysków SSD. Według analityków ceny półprzewodnikowych nośników jeszcze w tym kwartale spadną o około 10-15%. Niestety prognozy te dotyczą głównie produktów profesjonalnych, czyli dysków przeznaczonych do serwerów. Nie wiadomo czy podobne spadki cen dotkną również dysków konsumenckich. Warto pamiętać, że wycena wspomnianych podzespołów może mieć wpływ na finalny koszt laptopów czy smartfonów. Jeżeli więc planujecie zakup nowego sprzętu, być może warto chwilę się wstrzymać. Zwłaszcza że już niedługo rozpocznie się prawdziwy sezon promocji, czyli Czarny Piątek i Czarny Poniedziałek. Jeśli jednak nie uda się Wam znaleźć odpowiedniego dla Was sprzętu, to analitycy uspokajają, że niskie ceny podzespołów utrzymają się nawet do połowy 2021 roku.

Źródło: DRAMeXchange

Sprawdź najnowsze wpisy