Już w sobotę 10 października w Polsce odbywa się Noc Innowacji 2020. Żeby wytłumaczyć, na czym polega to przedsięwzięcie, najłatwiej porównać je do Nocy Muzeów. Noc Innowacji to właśnie taka Noc Muzeów, tylko że zamiast instytucji kulturalnych, otworem przed zwiedzającymi stoją miejsca związane z szeroko rozumianymi nowymi technologiami.

Noc Innowacji 2020 – co można zobaczyć?

Wydarzenie, jakim jest Noc Innowacji, odbywa się w ramach Festiwalu Cyfryzacji. To okazja dla pasjonatów technologii i miłośników nowoczesnych rozwiązań, by zajrzeć w miejsca, które na co dzień nie są tak łatwo dostępne.

W ramach Nocy Innowacji na zwiedzających otworzy się 31 instytucji. Niektóre w formie klasycznej, inne – online. Co ważne, wstęp na wydarzenia jest darmowy. T-Mobile organizuje wirtualny spacer po Data Center oraz rozmowę, której tematem będzie m.in. dlaczego życie przenosi się do chmury. Huawei zaprasza na zwiedzanie Mobilnego Centrum Innowacji. Firma chce pokazać możliwości, jakie daje sieć 5G. W Łodzi MediHUB zaprasza do zwiedzania nowego budynku Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Medycznego. To ośrodek ekosystemu innowacji medycznych. Pełna lista wydarzeń organizowanych w ramach Nocy Innowacji, wraz z rozpiską godzinową i podziałem na miasta, jest dostępna na stronie tej inicjatywy.

Czytaj także: Wsteczna kompatybilność PlayStation 5 – Sony potwierdza i zasypuje informacjami

Wiele wydarzeń w ramach tegorocznej Nocy Innowacji odbędzie się online ze względu na pandemię. Organizatorzy spotkań w tradycyjnej przestrzeni mają natomiast stosować się do obowiązujących w tzw. żółtych strefach zaleceń.

źródło: Digital Poland

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.