Od początku października trwa Festiwal Cyfryzacji 2020. Przez 10 dni uczestnicy dowiadują się, jak wykorzystywać cyfrowe możliwości w życiu prywatnym i zawodowym. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Digital Poland, a partnerami strategicznymi m.in. Huawei, Visa, Player i T-Mobile.

Festiwal Cyfryzacji 2020 – co oferuje wydarzenie?

źródło: festiwalcyfryzacji.pl

Festiwal Cyfryzacji jest inicjatywą o charakterze edukacyjno-technologiczną. Uczestnicy mogą zdobywać oraz pogłębiać swoją wiedzę na temat nowych technologii. Cieszymy się, że możemy być częścią tak ważnego wydarzenia, które pomaga ludziom w każdym wieku zrozumieć zachodzące na naszych oczach zmiany. To wszystko, by móc ułatwić społeczeństwu wejść bez obaw w nową cyfrową rzeczywistość – mówi Andreas Maierhofer, prezes zarządu T-Mobile Polska, jednej z firm zaangażowanych w przedsięwzięcie.

Tematem dzisiejszego dnia festiwalu jest rozrywka. W kolejnych dniach zostaną poruszone następujące kwestie: dom i technologia, edukacja, bezpieczeństwo, firma i praca, finanse, zdrowie, a także innowacje. Szczegółową rozpiskę godzinową webinarów, wywiadów i innych inicjatyw będących częścią wydarzenia można sprawdzić na stronie internetowej festiwalu. Przykładowo, dziś startuje quiz dotyczący faktów i mitów na temat sieci 5G.

Czytaj także: Ogromna aktualizacja – Google publikuje listę nowych modeli ze wsparciem dla ARCore

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Przygotowane materiały można oglądać w serwisie TVN24 GO, jak również na stronie festiwalu. Każdy blok tematyczny ma opiekunów w postaci firm zaangażowanych w wydarzenie, np. opiekunem bloku o finansach jest Visa.

źródło: informacja prasowa, festiwalcyfryzacji.pl