Google to bardzo znana marka, która ma w swoim portfolio naprawdę wiele różnych produktów. Jednymi z nich są smartfony z serii Pixel. W 2017 roku zadebiutowała rodzina Pixel 2, w której skład wszedł Pixel 2 i Pixel 2 XL. Oba urządzenia zostały przyjęte bardzo ciepło i po dziś dzień wiele osób uważa je za bardzo udane produkty. Niestety wszystko, co dobre, kiedyś się kończy, czego doskonałym dowodem jest fakt uśmiercenia tej serii przez Google. Użytkownicy któregokolwiek z jej przedstawicieli mogą już zapomnieć o kolejnych wersjach Androida z oficjalnego źródła. Szkoda, ale cóż – taka jest kolej rzeczy.

Koniec wsparcia dla serii Pixel 2

Google Pixel 2 XL koniec wsparcia

Rodzina Pixel 2 dostała już październikową aktualizację zabezpieczeń, tym samym oficjalnie kończąc swój cykl życia. Trzeba jednak wspomnieć, że mimo wszystko smartfony Pixel 2 i Pixel 2 XL otrzymają jeszcze jedno i zarazem ostatnie zbiorcze uaktualnienie w grudniu. Rzecz jasna nie należy się spodziewać cudów, bo będzie to tylko skumulowana poprawka zabezpieczeń.

Zobacz także: Chromecast z Google TV, Nest Audio, Pixel 5 i Pixel 4a 5G – poznaj premiery od Google

Dobra wiadomość dla użytkowników opisywanych smartfonów jest taka, że oba działają pod kontrolą otwartego Androida. A to z kolei oznacza, że nieoficjalne aktualizacje zapewne będą się pojawiać jeszcze przez lata. Oczywiście nie wszyscy będą chcieli zainstalować oprogramowanie Custom ROM, ale co by nie mówić – zawsze jest taka możliwość. Ktoś z was korzysta jeszcze z Pixela 2 albo Pixela 2 XL? Dajcie znać w sekcji komentarzy poniżej!

Źródło: Android Central

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.