Instagram to jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych na świecie. Aktualnie jego właścicielem jest Facebook, który nieustannie ulepsza swoją aplikację. Tak się składa, że dziś tytułowy serwis obchodzi swoje 10. urodziny. Z tej okazji w apce pojawił się ciekawy easter egg pozwalający przywrócić jej klasyczną ikonę. Powiało nostalgią.

10. urodziny Instagrama – co z tej okazji przygotowała firma?

Instagram zadebiutował dokładnie 10 lat temu – 6 października 2010 roku. Aplikacja najpierw trafiła do App Store, kilka miesięcy po premierze rewolucyjnego iPhone’a 4. Aby uczcić swoje dziesięciolecie, Instagram zdecydował się pozwolić użytkownikom przywrócić klasyczną ikonkę aplikacji przedstawiającą aparat Polaroid. Aby móc tego dokonać, wystarczy udać się do ustawień i przeciągnąć palcem w dół – dokładnie tak, jak na powyższym materiale wideo.

Zobacz także: Profil na Instagramie – jak go uporządkować i odświeżyć? Co zrobić, by wyglądał dobrze?

Jeśli wam się poszczęści, bo jeszcze nie wszyscy mają dostęp do tej funkcji, to waszym oczom ukaże się ekran pozwalający zmienić ikonę na jedną z wielu dostępnych. Niestety lepiej nie przywiązywać się do popularnego Polaroida, bo klasyczna ikona jak i pozostałe najprawdopodobniej będą dostępne tylko w październiku. Niewykluczone jednak, że jeśli firma zostanie zasypana prośbami użytkowników, to stara ikona zostanie na zawsze. To jednak tylko gdybanie, które wcale nie musi znaleźć potwierdzenia w rzeczywistości. Niemniej jednak byłoby fajnie.

Źródło: The Verge

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.