ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Koniec LineageOS 17.1

LineageOS pozwala cieszyć się z Androida 10 kolejnym smartfonom

Autor: Łukasz Pająk Kategoria: Newsy

Pamiętacie jeszcze CyanogenMod? Najpopularniejsza, nieoficjalna modyfikacja Androida, która zrzeszała deweloperów pracujących nad wieloma urządzeniami mobilnymi. Dzisiaj Cyanogen jest już tylko wspomnieniem, ale duch tego projektu przekształcił się w LineageOS. Do dzisiaj ta modyfikacja wydłuża życie smartfonom i tabletom, o których producenci już dawno zapomnieli. Daje też możliwość sprawdzenia doświadczenia obcowania z niemalże czystym Androidem, więc zobaczmy, którzy użytkownicy mogą od teraz spróbować LineageOS 17.1 z Androidem 10.

LineageOS 17.1 (Android 10) dostępny dla kolejnych smartfonów

LineageOS 17

Tym razem rozróżniamy dwa podejścia do LineageOS 17.1 – smartfony, które otrzymały wsparcie oraz smartfony, które otrzymały aktualizację z LineageOS 16 (Android 9 Pie). Poprzednia wersja oprogramowania nadal jest wspierana i ulepszana, ale oczywiście po cichu liczymy na pojawienie się już odsłony z Androidem 11. Niemniej oto lista tytułowych urządzeń:

  1. OnePlus 7T Pro
  2. Redmi Note 8 i 8T
  3. Redmi K20 (Mi 9T)
  4. Sony Xperia Z3
  5. Sony Xperia Z3 Compact

Modele Japończyków to właśnie przykłady urządzeń, które zostały zaktualizowane. Pozostała trójka, mimo że jeszcze oficjalnie wspierana, może sprawdzić, jak wygląda Android 10 w wydaniu od LineageOS. Tymczasem na listach pojawiły się jeszcze dwie nowości, ale w ramach LineageOS 16, czyli z Androidem 9 Pie:

  1. Huawei P20 Lite
  2. Huawei P Smart

W tym przypadku brak Androida 10 wynika bezpośrednio z faktu, że producent nie wydał odpowiednich aktualizacji, a co za tym idzie – nie jest możliwe w prosty sposób zbudować odpowiednie oprogramowanie.

Zobacz też: Naukowcy znaleźli sposób, jak uporać się z plastikiem.

Na koniec tradycyjnie jestem ciekawy, czy chętnie korzystacie z nieoficjalnych wydań Androida? Czy też ten trend powoli umiera śmiercią naturalną i wolicie wymieniać smartfony na nowsze modele? W końcu dzisiaj modyfikacje nie są potrzebne, aby urządzenie mogło sprawnie działać.

Źródło: Android Police

Sprawdź najnowsze wpisy