ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
automaty do samodzielnej odprawy

Automaty do samodzielnej odprawy na lotnisku w Dubaju – zobaczcie, jak wyglądają

Autor: Mateusz Nowak Kategoria: Newsy

Na lotnisku w Dubaju pojawiły się automaty do samodzielnej odprawy. Wprowadziły je linie lotnicze Emirates. Rozwiązania mogą używać pasażerowie korzystający z terminalu 3 w międzynarodowym porcie lotniczym. Linie Emirates pokazały zdjęcia, na których widać zainstalowane urządzenia.

Automaty do samodzielnej odprawy na lotnisku w Dubaju już działają

Stanowiska do odprawy pasażerów na lotnisku w Dubaju zazwyczaj są obsadzone przez pracowników portu. Teraz ich pracę uzupełnia jednak 16 samoobsługowych automatów do odprawy bagażu oraz 8 samoobsługowych kiosków. Spodziewane efekty wprowadzenia tych urządzeń to skrócenie czasu oczekiwania klientów w okresach wzmożonego ruchu, a także poprawa jakości obsługi klientów w Dubaju.

W kioskach klienci mogą dokonać odprawy, otrzymać kartę pokładową, wybrać miejsce na pokładzie samolotu oraz zdać bagaż. Cały czas w pobliżu dostępni są pracownicy Emirates, którzy w razie czego udzielą potrzebnej pomocy – wyjaśniają linie Emirates.

Obsługa regularnie czyści i dezynfekuje maszyny, pasażerowie mogą również skorzystać z możliwości dezynfekcji rąk. W najbliższych miesiącach na lotnisku w Dubaju mają pojawić się kolejne maszyny.

Czytaj także: Pierwszy elektryczny samolot pasażerski na świecie – kiedy wystartuje?

Niestety, nie wszyscy pasażerowie mogą skorzystać z automatów do samodzielnej odprawy. Tradycyjną odprawę muszą przejść podróżujący do USA, Kanady, Chin, Indii, a także do Hongkongu. Powodem są dodatkowe wymagania względem osób, które chcą dostać się do tych miejsc.

źródło: informacja prasowa

Sprawdź najnowsze wpisy