Październik to Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2020. Hasło przewodnie tegorocznej edycji to Think Before U Click, czyli Pomyśl, zanim klikniesz. Jak informuje Ministerstwo Cyfryzacji, każdy może włączyć się w wydarzenie.

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa 2020 – szczegóły

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to coroczna, ogólnoeuropejska kampania. Organizuje ją Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa (ENISA) z inicjatywy Komisji Europejskiej. W Polsce za wydarzenie jest odpowiedzialny Państwowy Instytut Badawczy NASK.

Celem Europejskiego Miesiąca Cyberbezpieczeństwa jest popularyzacja wiedzy o zagrożeniach w cyberprzestrzeni oraz promowanie bezpiecznego korzystania z internetu – w domu, pracy, szkole. Zawsze i wszędzie – tłumaczy minister cyfryzacji Marek Zagórski, który pełni również rolę pełnomocnika rządu ds. cyberbezpieczeństwa. Minister dodaje też, że edukacja jest w tym przypadku najlepszą profilaktyką. Przez cały październik w państwach UE będą realizowane inicjatywy mające podnieść świadomość na temat bezpieczeństwa w sieci. Tegoroczna edycja skupia się na kompetencjach cyfrowych i oszustwach w internecie.

Czytaj także: Foxconn zaprzecza temu, że łamie prawa pracownicze dla produkcji iPhone

Jak wziąć udział w wydarzeniu? Wystarczy skorzystać z jednej z propozycji, jaką stanowią inicjatywy będące częścią akcji. Są to webinary, spotkania, konferencje i warsztaty. Ich listę można znaleźć na stronie bezpiecznymiesiac.pl. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by zorganizować własną inicjatywę, np. wykład czy lekcję dla dzieci. Wystarczy zgłosić ją na podlinkowanej stronie.

źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Mateusz Nowak

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej, interesują go nowe technologie, a także kwestie społeczne i polityczne. W wolnym czasie czyta, słucha muzyki (głównie hip-hop) lub ćwiczy na siłowni.