Na Androidzie można znaleźć wiele aplikacji służących do wysyłania i odczytywania SMS-ów oraz MMS-ów. Za jedną z najpopularniejszych można uznać Wiadomości autorstwa Google, które mają już ponad miliard instalacji w Sklepie Play. Dziś wyszło na jaw, że do aplikacji zmierza wprost kapitalna funkcja, o którą prosiło wcześniej wielu użytkowników. To bardzo dobra wiadomość.

Wiadomości od Google z opcją grupowania SMS-ów i MMS-ów

google wiadomosci grupowanie

Hani Mohamed Bioud, czyli człowiek zajmujący się przeczesywaniem kodu popularnych aplikacji w poszukiwaniu jeszcze niewydanych funkcji, natknął się na kapitalne rozwiązanie w Wiadomościach stworzonych przez Google. Mowa o możliwości grupowania SMS-ów i MMS-ów, co w akcji można zobaczyć na powyższym zrzucie ekranu. Otrzymywane wiadomości powinny być automatycznie przypisywane do konkretnych kategorii, co zaprowadzi porządek i pozwoli na łatwiejsze odnajdywanie wybranych SMS–ów czy MMS–ów. Pomiędzy kategoriami będzie można się wygodnie przełączać, bo zostały umieszczone w górnej części aplikacji. Dla osób, które nie pałają entuzjazmem do tej funkcji, Google najprawdopodobniej zapewni możliwość jej wyłączenia, choć oczywiście na tym etapie to tylko domysły.

Zobacz także: Współtworzenie playlist w Spotify właśnie stało się jeszcze prostsze

Niestety nowość na razie nie działa tak, jak powinna, co sugeruje, że funkcja jest dopiero we wczesnym stadium rozwoju. To z kolei oznacza, że raczej nieprędko trafi do finalnej wersji Wiadomości. Ciężko wskazać konkretną datę, ale raczej można założyć początek przyszłego roku lub końcówkę obecnego. Co sądzicie o tej funkcji? Będziecie z niej korzystać, czy jest dla was zbędna? Dajcie znać w komentarzach poniżej!

Źródło: XDA-Developers

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.