Spotify to najpopularniejszy muzyczny serwis streamingowy na świecie. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że firma nieustannie ulepsza swoje aplikacje. Dziś dowiedzieliśmy się o usprawnieniach we współtworzonych playlistach. To zmiany, które z pewnością przypadną wielu osobom do gustu, bo są po prostu przydatne i przemyślane.

Łatwiejsze współtworzenie playlist w Spotify

Spotify współtworzenie playlist

Od dłuższego czasu w Spotify można znaleźć funkcję pozwalającą na współtworzenie playlist. Teraz ten aspekt stał się jeszcze łatwiejszy za sprawą kilku udogodnień. Pierwszym z nich jest przycisk dodawania użytkowników w nagłówku playlist, pozwalający na szybsze i prostsze zapraszanie użytkowników. Przechodząc dalej, pojawiła się także możliwość wyświetlania avatarów osób współtworzących konkretną playlistę w jej nagłówku. Ponadto będzie można w łatwy sposób sprawdzać, kto dodał dany utwór do składanki za sprawą avatarów widniejących przy nazwach piosenek.

Zobacz także: Crunch to duże słowo, ale CD Projekt RED wydłuża tydzień pracy do premiery Cyberpunk 2077

Nie da się ukryć, że opisywane nowości mogą się podobać. Wielu użytkowników powinno uznać je za przydatne szczególnie w obecnych czasach, kiedy koronawirus wciąż zbiera swoje żniwo, a niektórzy starają się ograniczać wyjścia do minimum. Aby włączyć współtworzenie dla danej playlisty, wystarczy ją otworzyć i z menu (3 kropki) widocznego w nagłówku wybrać opcję „Włącz współtworzenie”. Później można już dodać przyjaciół czy członków rodziny. Prościej się chyba nie dało.

Źródło: PhoneArena

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.