Samsung to prawdziwy gigant, który ma w ofercie naprawdę wiele różnych produktów. Największym zainteresowaniem cieszą się rzecz jasna smartfony, a jak powszechnie wiadomo – od dłuższego czasu firma produkuje także te składane. Najnowszy raport sugeruje, że w 2020 roku Samsung pozostanie niekwestionowanym liderem na rynku tego typu urządzeń. To było do przewidzenia.

Samsung liderem w branży składanych smartfonów w 2020 roku

Samsung składane smartfony

Według raportu przygotowanego przez Display Supply Chain Consultants (DSCC) do końca 2020 roku Samsung będzie miał aż 80% udziałów w rynku składanych smartfonów, co powinno się przełożyć na 4 miliony sprzedanych urządzeń. Zapewne mało kogo zaskoczą takie przewidywania, bo obecnie jedynymi istotnymi konkurentami Samsunga w tej branży są takie firmy jak Huawei i Motorola. Ta pierwsza boryka się jednak z wieloma problemami i nie może sprzedawać swoich urządzeń na tak ogromnym rynku jak Stany Zjednoczone, a seria Razr od Motoroli… cóż, po prostu nie przyjęła się tak dobrze, jak oczekiwał tego producent.

Nie przegap
Bsafer.pl – chroń i kontroluj swoje dane osobowe, zanim będzie za późno
bsafer.pl
Ochrona danych osobowych to poniekąd problem, który jeszcze nie pojawił się w świadomości zbyt wielu osób. Głośno zrobiło się o nim dopiero w momencie, gdy Unia Europejska wprowadziła RODO (Rozporządzenie o Ochronie Danych Osobowych). Jednak głośno było tylko dlatego, że trzeba było się dostosować i miało to wydźwięk nie tak pozytywny, jak oczekiwaliby tego sami […]

Zobacz także: Samsung przecenia swoje smartfony – taniej m.in. Galaxy A31 i Galaxy M21

Według wczesnych przewidywań Samsungowi Galaxy Z Flip przypadnie miano najlepiej sprzedającego się składanego smartfona 2020 roku. Drugie miejsce powinien zająć Galaxy Z Fold 2, a podium najprawdopodobniej zamknie Motorola Razr 5G. Jeśli na rynek nie wkroczą nowi producenci, to Samsung może dominować jeszcze przez długi czas. Koreańczycy najwyraźniej znaleźli niszę, w której pokładają wielkie nadzieje – w przeciwieństwie do wielu innych firm.

Źródło: GSMArena
Kacper Kościański

Pasjonat nowych technologii, dobrych seriali i gier.