Kolejny miesiąc za nami, więc kolejne podsumowania przed nami – tym razem poznajmy najlepszy internet mobilny w sierpniu. Jak zawsze dostawcą danych jest RFBENCHMARK, ale nie możemy tak jak zawsze wskazać zwycięzcę. Tym sposobem tradycyjnie zacznijmy od teorii, czyli kategorii pomiarów. Autorzy mierzą średnią prędkość pobierania i średnią prędkość wysyłania danych, a także opóźnienie (ping). Zawsze w przynajmniej dwóch kategoriach wygrywał jeden operator i najczęściej było to Orange lub T-Mobile. Tym razem do stawki dołączył jeszcze Play, więc przejdźmy do konkretnych liczb.

Operatorzy się podzielili cechami najlepszego internetu mobilnego w sierpniu według RFBENCHMARK

Najwyższa średnia prędkość wysyłania danych nadal należy do Orange i nadal najniższym pingiem może pochwalić się T-Mobile. Play zepchnął z fotela lidera Orange za sprawą przejęcia zwycięstwa w kategorii szybkości wysyłania danych. Fioletowy operator często chwali się kolejnymi rozbudowami swojej własnej infrastruktury i powoli widzimy tego efekt. Naturalnie różnica względem Orange nie jest drastyczna i jeśli zechcielibyśmy zestawić wszystkie mierzone parametry, to Pomarańczowi utrzymaliby swoją pozycję. To naturalnie dotyczy technologii 4G. Tymczasem w tabelce związanej z 3G bez przełomów – Orange wygrywa w prędkościach, ping najniższy jest w T-Mobile.

najlepszy internet mobilny w sierpniu rfbenchmark

Zobacz też: Uncharted nareszcie bez zakłóecń – film coraz bliżej sal kinowych.

Tak jak tradycją jest podawanie teorii, tak samo tradycyjnie garść ogólnych statystyk. Liczba wszystkich pomiarów wyniosła 138223, czyli nieco mniej w porównaniu do lipca. Nadal dominuje Orange i Play tak samo jak sieć 4G (88,45%, 3G – 13,35%, 2G – 0,2%). Każdy może dołożyć swoją cegiełkę do powyższych danych – wystarczy pobrać darmową aplikację ze Sklepu Play lub App Store. Tymczasem wciąż czekamy na popularyzację 5G – z początku różnice na pewno będą drastyczne.

Źródło: RFBENCHMARK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.