Jak co miesiąc, tak i teraz poznajemy szczegółowe statystyki od RFBENCHMARK, które wskazują nam, jak sobie radzą operatorzy w kontekście jakości oferowanego internetu mobilnego. W Polsce swoje infrastruktury ma Orange, Play, Plus i T-Mobile, a więc Wielka Czwórka i praktycznie każdego miesiąca słyszymy o kolejnych rozbudowach. Naturalnie najchętniej usłyszelibyśmy o kolejnym rozwoju związanym z 5G, ale na razie skupmy się na 4G i 3G. Okazuje się, że na pierwsze miejsce wskakuje inny operator.

Orange dopięło swego – według RFBENCHMARK pomarańczowi oferowali najlepszy internet mobilny

W czerwcowym zestawieniu danych od RFBENCHMARK nadal rządził T-Mobile, wygrywając w dwóch z trzech głównych kategorii. Jednak firmie po piętach deptało Orange, które w końcu wyprzedziło magentowego operatora, notując zwycięstwo w uśrednionych prędkościach – zarówno wysyłania, jak i pobierania. Równocześnie pomarańczowi stracili drugie miejsce w zmierzonym pingu, oddając je Playowi. To było zestawienie dotyczące 4G. Oczywiście na 5G jeszcze trochę za wcześnie, aby zdobyć odpowiednią liczbę pomiarów. W przypadku 3G wielkich rewolucji nie odnotowano, więc przejdźmy do kolejnych liczb.

Zobacz też: Internet z kosmosu staje sięfaktem – ruszają testy Starlink.

najlepszy internet mobilny w lipcu rfbenchmark

W lipcu pomiary przez RFBENCHMARK wykonało 147415 użytkowników, co jest kolejnym wzrostem względem poprzedniego miesiąca. Nadal dominuje Orange i Play. Nadal też możecie przyłączyć się do tych statystyk, pobierając aplikację autorów, która jest dostępna za darmo za darmo w Sklepie Play i App Store. Na koniec, jak zawsze, przypominam, że mówimy o uśrednionych wartościach z całego kraju – lokalnie sytuacja może wyglądać zupełnie inaczej. Może tak właśnie jest w Waszym przypadku?

Źródło: RFBENCHMARK

Google News
Obserwuj ANDROID.COM.PL w Google News i bądź zawsze na bieżąco!
Obserwuj

Łukasz Pająk

Wieczny student informatyki, ale już magister inżynier, niedoszły żołnierz, pasjonat mobilnych technologii, motoryzacji i broni, jeden z nielicznych fanów polskiej koszykówki.