ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
"Uncharted" film

Film „Uncharted” wreszcie powstaje bez zakłóceń, Tom Holland chwali scenariusz

Autor: Paweł Pązik Kategoria: Rozrywka

Ekranizacja gry „Uncharted” po latach opóźnień rozpoczęła się na dobre. „Film jest taki, jak go sobie wymarzyłem” – zapewnia odtwórca głównej roli Tom Holland. W lipcu wznowiono przerwane w marcu prace na planie.

Film na podstawie gry „Uncharted” jest pechowy, ale teraz powinno być już z górki

Pierwsze doniesienia o pracach nad ekranizacją pojawiły się w 2008 roku, wkrótce po premierze pierwszej gry z serii. Do roli Nathana Drake’a przymierzany był Mark Wahlberg. Rozpoczęła się trwająca już 12 lat odyseja. Kolejni twórcy odrzucali propozycje zrealizowania filmu, doszło nawet do kradzieży scenariusza. 24-letni obecnie Tom Holland  został obsadzony w głównej roli już w 2017 roku. Aktor zasłynął rolą Spider-Mana w filmach Marvel Cinematic Universe. Na planie „Uncharted” pojawił się wraz z resztą ekipy dopiero w połowie marca 2020 roku, gdy wreszcie ruszyły zdjęcia do ekranizacji. Szybko zostały przerwane z powodu pandemii koronawirusa. Ekipa wróciła na plan pod koniec lipca. Na początku sierpnia koronawirusem zakaził się Antonio Banderas, ale nie zakłóciło to kręcenia zdjęć. 

Wielki fan gry w roli Nathana Drake’a

Tom Holland podzielił się z fanami na Instagramie swoimi wrażeniami z planu filmu „Uncharted”:

Prace idą bardzo dobrze. Film jest taki, jaki sobie wymarzyłem. Nie wiem, czy graliście w te gry, ale ja jestem ich wielkim fanem i wszystko jest takie, jak trzeba. Scenariusz jest naprawdę dobry i zabawny. 

Scenariusz film nie jest oparty na żadnej z gier z serii. Tom Holland zagra młodego Nathana Drake’a. Oprócz niego i Banderasa na ekranie zobaczymy też m.in. wspomnianego wcześniej Wahlberga, który wcieli się w Sully’ego, najlepszego przyjaciela i mentora głównego bohatera. Reżyserem filmu jest Ruben Fleischer i to jest element, który może budzić obawy fanów. Ten twórca odpowiada za ekranizację komiksu „Venom”, którą negatywnie oceniali fani oraz krytycy. W jego dorobku są też filmy „Zombieland” oraz „Gangster Squad”. 

Czytaj też: Będzie trzeci sezon „Doom Patrol”. Serial jest hitem HBO

Film „Uncharted” ma trafić na ekrany kin w lipcu 2021 roku.

Źródło: Movieweb.com, Screenrant.com

Sprawdź najnowsze wpisy