ANDROID.COM.PL – społeczność entuzjastów technologii
Dimensity 1000C vs Snapdragon 765G

Snapdragon 765G doczekał się swojego odpowiednika ze stajni konkurencji

Autor: Paweł Maretycz Kategoria: Newsy

LG Velvet, podobnie jak flagowce Samsunga, zadebiutuje w wariantach z dwoma procesorami. Kiedy reszta świata dostanie wersję ze Snapdragonem 765G, to klienci amerykańskiego T-Mobile będą mogli się cieszyć MediaTekiem Dimensity 1000C. Okazuje się jednak, że LG uda się coś, co nie udaje się jego koreańskiemu koledze. Mimo dwóch różnych procesorów wydajność obydwu wariantów urządzenia będzie niemal identyczna. 

Dimensity 1000C vs Snapdragon 765G

Dimensity 1000C vs Snapdragon 765G

Tak przynajmniej za pomocą postu na Weiboo zadeklarował DigitalChatStation. Ten natomiast bardzo rzadko się myli. Czym jesdnak jest ów Dimensity 1000C? Mamy tu do czynienia z układem wyprodukowanym przez TSMC w procesie 7 nm. Za jedo wydajność odpowiadają cztery rdzenie Cortex-A77, które przy niższym obciążeniu ustępują miejsca czterem Cortexom A55. Jeśli zaś chodzi o jego układ graficzny, to jest to Mali-G57. Ponadto układ ten wykorzystuje procesor AI MediaTek (APU 3.0). Ten odpowiada za kontrolę AI w aparacie, czy obsługę asystenta głosowego.

Zobacz też: Mapy Google na Apple Watch – miał być hit, jest rozczarowanie

Jak jednak wypada on na tle Snapdragona 765G? Otóż bardzo dobrze. W testach jednordzeniowych Geekbench 5 uzyskał 601 punktów, a w teście wydajności wielordzeniowym 2 365 punktów. Dla porównania Snapdragon 765G uzyskał 607 punktów w testach jednordzeniowych, ale tylko 1 777 punktów w testach wielordzeniowych. I oczywiście, MediaTek ma sporo układów mocniejszych od wyżej wspomnianego Snapdragona. Ten jednak powstał właśnie po to, aby być alternatywą dla niego na rynku amerykańskim. To również pokazuje, że Tajwańczycy mają chrapkę na ten zdominowany przez Qualcomma rynek. Miejmy tylko nadzieję, że USA nie oskarży zaraz MediaTeka o szpiegostwo…

Źródło: Gizmochina

Sprawdź najnowsze wpisy